شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

آیا افزایش گرافیک بازی های آنلاین باعث بالا رفتن مصرف اینترنت بازی می‌ شود؟
شناسه پست: 12657
بازدید: 53

آیا افزایش سطح گرافیک بازی آنلاین یا رفرش‌ریت صفحه باعث بالا رفتن مصرف اینترنت بازی می‌شود یا خیر؟

لازمه اجرای بازی‌های آنلاین، یک سخت افزار و یک ارتباط اینترنت مناسب است، سخت افزار بازی یک سیستم دسکتاپ، لپ‌تاپ یا تلفن همراه و کنسول بازی است، تهیه سخت افزار بازی هزینه بالایی دارد اما این هزینه یک بار پرداخت می‌شود و سپس بسته به قدرت سخت افزاری که خریداری کرده‌اید در دوره یک تا چند ساله دیگر نیازی به سخت افزار گیمینگ نخواهید داشت.

کنترل مصرف اینترنت بازی

اما ارتباط اینترنتی از آن مواردی نیست که یک بار برایش هزینه کنید و دیگر کاری با آن نداشته باشید. اینترنت می‌تواند به صورت وای‌فای یا دیتا تامین شود اما حجم بسته خریداری شده و میزان مصرف بازی شما تعیین می‌کند که بسته اینترنت تا چه زمانی پاسخگوی نیاز شما خواهد بود.

این روزها که نسل جوان و نوجوان علاقه زیادی به انجام بازی‌های اینترنتی پیدا کرده‌اند، تامین هزینه اینترنت و حجم مورد نیاز برای بازی به یک چالش میان والدین و فرزندان تبدیل شده، حتی افرادی که دستشان در جیب خودشان است نیز برای صرفه جویی در هزینه‌ها به دنبال راهی برای کنترل مصرف اینترنت هستند و در این مسیر کاهش مصرف اینترنت بازی می‌تواند یک عامل تعیین کننده برای صرفه جویی در هزینه‌ها باشد.

مصرف اینترنت بازی

به همین دلیل است که کاربران همواره به دنبال آن هستند که حجم مصرفی بازی‌های مختلف را بیابند و بر همین اساس برای مصرف روزانه گیمینگ خود سقفی تعیین کنند. ما پیش‌تر در خصوص حجم مصرفی بازی‌های آنلاین مطلبی جامع منتشر کرده‌ایم و در آن حجم مصرفی بازی‌های موبایلی، رایانه‌ای و کنسولی را برای شما نوشته‌ایم.

اما یکی از سوالاتی که همواره ذهن مخاطبان را درگیر کرده و فراوان از ما پرسیده می‌شود آن است که افزایش آیا کاهش گرافیک بازی بر روی مصرف اینترنت بازی تاثیر دارد؟

خیر، افزایش و کاهش سطح گرافیک بازی در تنظیمات باعث افزایش مصرف اینترنت نمی‌شود. در بازی‌های آنلاین شما دیتای بازی را دانلود و نصب کرده‌اید، گرافیک بازی یکی از مهم‌ترین دیتاهای نصب شده است و در طول بازی هیچ دیتایی در بخش گرافیک بازی دانلود نمی‌شود. به همین دلیل اگر در بازی گرافیک در پایین‌ترین سطح یا بالاترین سطح باشد هیچ تفاوتی ندارد و هیچ دیتای اضافه‌ای دانلود نمی‌شود، در نتیجه حجم اینترنتی برای گرافیک بازی افزایش پیدا نمی‌کند.

رفرش‌ریت بازی باعث افزایش مصرف اینترنت می‌شود؟

بله، شاید کمی عجیب به نظر برسد زیرا فکر می‌کنیم که رفرش‌ریت تنها به نمایشگر بستگی دارد اما اینگونه نیست. رفرش‌ریت بالا باعث می‌شود کنش‌ها و واکنش‌های شما در بازی آنلاین افزایش پیدا کند، به این ترتیب دیتای بیشتری میان شما و سرور بازی رد و بدل می‌شود و در نتیجه میزان مصرف اینترنت افزایش پیدا می‌کند.

مصرف اینترنت بازی

البته این بدان معنا نیست که افزایش رفرش‌ریت، موجب دو یا چند برابر شدن حجم مصرفی می‌شود، بلکه در رفرش‌ریت بالا حجم مصرفی نسبت به رفرش‌ریت پایین شاید حدود 10 تا 30 درصد بیشتر باشد که تاثیر محدودی در حجم مصرفی بازی شما می‌گذارد.

چرا افزایش سطح گرافیک بازی باعث افزایش مصرف اینترنت من شده است؟

بسیاری ادعا دارند که با افزایش سطح بازی، میزان مصرف حجم اینترنت آن‌ها افزایش پیدا کرده است، این اتفاق در بازی‌هایی مانند پابجی و کالاف دیوتی موبایل بیشتر اتفاق می‌افتد. دلیل این اتفاق آن است که با افزایش لول گرافیک بازی، معمولا میزان رفرش‌ریت نیز افزایش پیدا می‌کند و این رفرش‌ریت است که باعث می‌شود کمی حجم مصرفی اینترنت شما افزایش پیدا کند.

بهترین گوشی بازی

همچنین بسیاری از گوشی‌های جدید گیم‌لانچر دارند و در تنظیمات گیم‌لانچر به صورت پیشفرض درج شده که با شروع بازی، رفرش‌ریت صفحه افزایش پیدا کند که چنین اتفاقی باعث افزایش حجم مصرفی اینترنت می‌شود، اما همانطور که پیش‌تر گفتیم، رفرش‌ریت حجم اینترنت را به مقدار کمی افزایش می‌دهد و تنها افرادی که بر روی حجم مصرفی خود وسواس پیدا کرده‌اند متوجه اختلاف حجم مصرفی با فریم‌ریت پایین و بالا می‌شوند.