شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 517
بازدید: 152
اجباری شدن کارت سوخت خودرو در چهار کلانشهر کشور از ۲۰ مرداد

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از اجباری شدن استفاده از کارت سوخت خودرو تنها در چهار کلانشهر از ۲۰ مرداد ماه خبر داد.

برنامه‌ی لزوم استفاده از کارت سوخت شخصی خودرو در تاریخ ۲۰ مرداد ماه فقط در کلانشهرهای تهران، کرج، تبریز و اصفهان اجرا می‌شود؛ در حالی‌ که مصوبه‌ی قبلی شرکت‌ ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی از اجرای سراسری این برنامه در تاریخ ۲۰ مرداد ماه حکایت داشت.

پیش از این شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در خرداد ماه طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده بود:

عرضه‌ی بنزین در جایگاه‌های سوخت سراسر کشور از تاریخ بیستم مرداد ماه سال جاری صرفاً با ارائه‌ی کارت هوشمند سوخت خودرو، امکان‌پذیر خواهد بود.

کارت سوخت بنزین

بنابراین اجباری شدن کارت سوخت در این تاریخ فقط در چهار شهر بزرگ کشور انجام می‌شود و سایر شهرها و روستاهای کشور طی روزهای بعد از آن یک به یک مشمول برنامه خواهند شد. امیر وکیل‌زاده، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به اینکه اجرای برنامه‌ی لزوم استفاده از کارت سوخت شخصی با اولویت در کلانشهرهای تهران، کرج، تبریز و اصفهان اجرا می‌شود، افزود:

این طرح در مدت زمان کوتاه در دیگر کلانشهرها و کل کشور نیز اجرا خواهد شد.

پیگیری‌ها از سامانه‌ی ۰۹۶۲۷ شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران نیز این مسئله را تأیید می‌کند که در تاریخ ۲۰ مرداد ماه، اجرای مصوبه‌ای که قرار بود در این تاریخ سراسری باشد، فقط در چهار کلانشهر مذکور انجام می‌شود و در روزها و شاهد هفته‌های بعد از آن، باید منتظر اجرای مصوبه‌ی مورد بحث در سایر نقاط کشور باشیم. همچنین هموطنانی که رمز کارت خودرو را فعال نکرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به جایگاه عرضه‌ی بنزین در سراسر کشور و واردن کردن چهار رقم سمت راست کد ملی، آن را فعال کنند تا در زمان اجرایی شدن طرح با مشکلی مواجه نشوند.

کارت سوخت المثنی

کسانی که کارت خود را گم کرده‌اند نیز نگرانی از بابت اجرای طرح نداشته باشند؛ کارت سوخت المثنی برای این افراد صادر خواهد شد. همچنین افرادی که تاکنون کارت سوخت خود را دریافت نکرده‌اند، باید با مراجعه به پست از روند تحویل آن مطلع شوند.