شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 649
بازدید: 235
احتمال افزایش قیمت دوربین‌ و لنز به علت وضع تعرفه‌‌ های جدید آمریکا علیه چین

با افزایش تنش‌ها میان دو کشور چین و آمریکا، ترامپ هم تصمیماتی برای اعمال فشار بیشتر بر چین گرفته است که احتمال دارد قیمت دوربین‌ و لنز افزایش یابد.سؤال اینجا است آیا این تصمیمات به‌ضرر مردم آمریکا، به‌ویژه جامعه‌ی عکاسان این کشور، تمام می‌شود؟

تعرفه‌‌ های جدید آمریکا علیه چین

دونالد ترامپ اعلام کرده‌ است که از اول سپتامبر، موج تازه‌ای از تعرفه‌ها برای کالاهای وارداتی از چین وضع خواهد شد. این موج جدید ۱۰ درصدی علاوه‌بر افزایش ۲۵ درصدی‌ این تعرفه‌های گمرکی که پیش‌تر اعمال شده بود، ممکن است باعث افزایش قیمت دوربین‌ ها و لنز ها و سایر تجهیزات عکاسی وارداتی شود.

ترامپ شب گذشته در توییتی بیان کرد:

ایالات متحده‌ی آمریکا از اول سپتامبر افزایش ۱۰ درصدی در تعرفه‌ی ۳۰۰ میلیون دلار از کالاهای وارداتی چین را اعمال خواهد کرد.

پیش‌ازاین، تعرفه‌ی ۲۵ درصدی برای ۲۵۰ میلیون دلار کالای وارداتی وضع شده بود. ترامپ پس از انتشار این توییت، اعلام کرد موج جدید افزایش ۱۰ درصد این کالاها را شامل نمی‌شود. وی در ادامه افزود:

نمایندگان کشور ما به‌تازگی از چین بازگشته‌اند و در مذاکراتی سازنده درباره‌ی وضعیت آینده‌ی توافقات تجاری دو کشور شرکت کردند. تصور می‌کردیم سه ماه پیش با این کشور قرارداد بسته بودیم؛ اما متأسفانه گویا چین پیش از امضای این قرارداد، تصمیم گرفته است در این زمینه مذاکره‌ی دیگری کند. پیش‌از‌این، کشور چین موافقت کرده بود محصولات کشاورزی بسیار زیادی از آمریکا بخرد؛ اما به قول خود عمل نکرد. علاوه‌بر‌این، شی جین‌پینگ، رئیس جمهور چین گفت فروش Fentanyl به ایالات متحده را متوقف می‌کند. این اتفاق هرگز نیفتاد و بسیاری از آمریکایی‌ها همچنان در دام مرگ گرفتار می‌شوند.

مذاکرات تجاری ادامه دارد و در همین حال، از اول سپتامبر افزایشی ۱۰ درصدی در تعرفه‌ی ۳۰۰ میلیون دلار کالای وارداتی را وضع خواهیم کرد. این افزایش ۲۵۰ میلیون دلار کالایی را شامل نمی‌شود که پیش‌از‌این روی آن‌ها تعرفه‌ی ۲۵ درصدی وضع شده است. مشتاقانه منتظر ادامه‌ی گفت‌وگوی مثبت خود درباره‌ی توافقات تجاری هستیم و احساس می‌کنیم آینده‌ی دو کشور در این زمینه بسیار روشن خواهد بود.