شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

ارائه‌ اینترنت خانگی 5G تا پایان سال
شناسه پست: 9900
بازدید: 265

در جریان مراسم رونمایی از کاربردهای نسل پنجم سامانه‌های مخابراتی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از ارائه‌ی اینترنت خانگی 5G تا پایان سال جاری و به صورت نقطه‌ای خبر داد.

آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در بخشی از این رویداد از ایران هوشمند نام برده است و آن را به عنوان برنامه‌ی وزارت ارتباطات برای آینده‌ی روشن معرفی کرده است. وی توضیح داده است که یکی از موضوعات مهم برای رسیدن به این هدف، راه اندازی خدمات 5G است.

آذری جهرمی همچنین توضیح داده است که برای ارائه اینترنت خانگی 5G به مودم نیاز است نه گوشی هوشمند و کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز مجوزهای مربوطه را برای اجرای ارتقای اینترنت خانگی صادر کرده است.

مصرف بالاتر و تقاضای بیشتر مساوی است با قیمت ارزان‌ تر

وی همچنین توضیح داده است که نگرانی مردم درباره‌ی هزینه‌ی اینترنت 5G درست نیست زیرا قرار نیست که برای اینترنت 5G هزینه‌ی بیشتری پرداخت شود. حتی آذری جهرمی توضیح داده است که هر چه مصرف بالاتر برود و تقاضا بیشتر شود، قیمت اینترنت ارزان‌تر هم می‌شود.

بخش دیگری از صحبت‌های آذری جهرمی به مقاومت در برابر 5G برمی‌گردد. به اعتقاد او در برابر نسل سوم و چهارم اینترنت مقاومتی وجود داشت که در برابر نسل پنجم این مقاومت کاهش پیدا کرده است. وی در این رابطه چنین توضیح می‌دهد:

الان هم در شرایطی هستیم که 5G در دنیا شروع به کار کرده است و در برنامه ایران هوشمند، طرح این است که همه حوزه‌های مرتبط همزمان با هم به سراغ این فناوری های نسل جدید بروند.

اینترنت خانگی 5G تا پایان سال

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین از تولید مودم‌های 5G در کشور خبر داده است و گویا اپراتورها در بخش تولید تجهیزات 5G سرمایه گذاری را آغاز کرده‌اند. وی همچنین تاکید کرده است که تا پایان سال جاری اینترنت 5G به صورت نقطه‌ای در بسیاری از نقاط راه‌اندازی خواهد شد. وی در این خصوص چنین توضیح داده است:

بر همین اساس تا پایان دولت بخش‌های بسیاری از سایتهای موجود فعلی را به 5G ارتقاء می‌دهیم. این کار به صورت نقطه‌ای انجام خواهد شد، برای ارائه خدمات FWA یا اینترنت خانگی که به کمک مودم خانگی و نه گوشی همراه رخ می‌دهد. به طور کلی باید بگویم قرار است تا پایان دولت قسمت خوبی از بخش های پرتراکم کشور برای ارائه 5G آماده شوند.