شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 2370
بازدید: 201
اضافه شدن قابلیت استوری گروهی به صورت محدود در اینستاگرام

به نظر می‌رسد اینستاگرام به پلتفرم مهمتری برای تست ویژگی‌های جدید حساب می‌شود تا خود اپلیکیشن فیسبوک. جدیدترین قابلیت اضافه شده به این شبکه اجتماعی محبوب با نام « استوری گروهی»، این توانایی را به شما می‌دهد تا استوری خود را با دوستان محدودی به اشتراک بگذارید.

اشتراک استوری که اولین بار اوایل امسال به بخش استوری اپلیکیشن فیسبوک راه یافته بود، به کاربران این اجازه را می‌داد تا به جای کل دوستانشان، تنها بخشی از دوستان محدود بتوانند استوری را ببینند. اما پس از این که از این قابلیت چندان استقبال نشد، فیسبوک این ویژگی را حذف کرد. تا این که امروز عده محدودی می‌توانند از این ویژگی بهره‌مند باشند.

قابلیت استوری گروهی به صورت محدود برای کاربران

البته تا حدودی این قابلیت جدید مشابه دوستان نزدیک اینستاگرام است که پیش‌تر آن را معرفی کرده بود. اما می‌توان کاربرد‌های خصوصی‌تری نیز برای استوریگروهی در نظر گرفت. برای مثال اگر شما و دوستانتان همگی به یک مهمانی رفته‌اید، می توانید با اشتراک‌گذاری استوری در گروه خصوصی با این افراد، فقط آن‌ها را در جریان مهمانی قرار دهید.

اضافه شدن قابلیت استوری گروهی در اینستاگرام

یا در حالت دیگر تصور کنید که گروه فوتبالی دارید و نمی‌خواهید گاه و بی‌گاه استوری‌های فوتبالی را به صورت عمومی در پیج خود نمایش دهید، می‌توانید به کمک این ویژگی آن را فقط با گروه دوستان خود که با یکدیگر فوتبال بازی می‌کنید به اشتراک بگذارید.

با این حال شاید کاربرد این قابلیت نسبت به دوستان نزدیک کمتر باشد، اما سناریویی را تصور کنید که چند نفر از اعضای تیم فوتبال شما در گروه دوستان نزدیکتان قرار دارند، ولی شما نمی‌خواهید که دیگر دوستان نزدیکتان از اتفاقاتی که قصد دارید استوری کنید باخبر شوند، در نتیجه می‌توانید از این ویژگی جدید استفاده کنید.

البته با توجه به دیگر قابلیت‌های آزمایشی اینستاگرام که به صورت موقت فعال می‌شوند و پس از مدتی از دسترس خارج می‌گردند، این ویژگی استوری گروهی نیز ممکن است به همان سرنوشت دچار شود.