اولین گوشی سامسونگ گلکسی نوت ۱۰ با گواهینامه وای فای ۶

اولین گوشی سامسونگ گلکسی نوت 10 با گواهینامه وای فای 6

گلکسی نوت ۱۰ و گلکسی نوت ۱۰ پلاس اولین گوشی هایی هستند که موفق به اخذ گواهینامه وای فای ۶ (™Wi-Fi CERTIFIED 6) از اتحادیه وای فای (Wi-Fi Alliance) می شوند. این گواهینامه یعنی گلکسی نوت های جدید به طور کامل از این استاندارد پشتیبانی می کنند.

پشتیبانی از وای فای ۶ برای اولین بار در گوشی سامسونگ نوت ۱۰

خانواده گلکسی اس ۱۰ هم از وای فای ۶ پشتیبانی می کنند ولی تفاوت آنها با گلکسی نوت ۱۰ها در این است که موفق به کسب گواهینامه از اتحادیه مذکور نشده اند. خانواده آیفون ۱۱ نیز همین وضعیت را داشته و با وجود پشتیبانی از وای فای ۶، گواهینامه آن را نگرفته اند.

گلکسی نوت 10 /Galaxy Note 10

اتحادیه وای فای مهر سال گذشته نحوه نامگذاری استانداردهای وای فای را تغییر داد و آن را ساده کرد. پس از این تصمیم از وای فای ۶ به جای ۸۰۲٫۱۱ax و از وای فای ۵ به جای ۸۰۲٫۱۱ac استفاده می شود. استانداردهای قدیمی تر نیز به همین منوال نامگذاری شده اند.

در وای فای ۶ مصرف باتری به واسطه تکنولوژی Target-Wakup Time بهینه شده است. این فناوری فقط هنگام نیاز و انتقال داده ها از باتری استفاده کرده و در باقی زمان ها از انرژی باتری استفاده ای نکرده و اصطلاحاً گوشی را به خواب می برد.

تکنولوژی Multiple-Input, Multiple-Output نیز منجر به انتقال داده های بیشتر بدون افزایش پهنای باند می شود. تکنولوژی Target-Wakup Time در اینجا هم وارد عمل شده و فقط تعداد محدودی از دیوایس ها را بیدار نگه می دارد تا از ترافیک جلوگیری شود.

از مودم هایی که از استاندارد وای فای ۶ پشتیبانی می کنند می توان به مودم CPE Pro ساخت هواوی و روتر RT-AX88U ایسوس اشاره کرد. وای فای ۶ در پهنای باند ۲٫۴ و ۵ گیگاهرتز فعالیت کرده و منجر به برقراری ارتباط ثابت در محیط های شهری می شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان