شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 3333
بازدید: 374
اپل از دارندگان آیفون ۵ می‌خواهد هرچه‌ سریعتر iOS 10.3.4 را نصب کنند

اپل از دارندگان آیفون ۵ درخواست کرده است که هرچه زودتر به‌روزرسانی iOS 10.3.4 را نصب کنند تا همچنان امکان استفاده از اپ استور و دیگر سرویس‌ها برای آنان فراهم باشد.

آیفون 5 خود را به نسخه iOS 10.3.4 آپدیت کنید

اپل از روز گذشته اخطار مهمی را روی گوشی آیفون ۵ منتشر کرده و در آن به دارندگان این گوشی اخطار داده است که نسخه‌ی فعلی سیستم‌عامل دستگاه را تا پیش از ۳ نوامبر ۲۰۱۹ (۱۲ آبان ۱۳۹۸) به‌ نسخه‌ی ۱۰/۳/۴ به‌روزرسانی کنند. اپل می‌گوید در صورت عدم به‌روزرسانی دستگاه به نسخه‌ی ۱۰/۳/۴ تا تاریخ یادشده، کاربران نخواهند توانست از طریق گوشی‌شان به سرویس‌هایی نظیر فروشگاه اپ استور، آی‌کلاود و… دسترسی پیدا کنند. در ضمن از ۱۲ آبان ۱۳۹۸ به بعد، در صورت عدم نصب نسخه‌ی ۱۰/۳/۴، دیگر امکان به‌روزرسانی آیفون ۵ به‌صورت OTA وجود نخواهد داشت.

اپل در ماه ژوئیه گذشته به‌روزرسانی جزئی جدیدی را برای برخی از مدل‌های قدیمی آیفون و آیپد (از جمله گوشی آیفون ۵) منتشر کرد تا سیستم‌عامل دستگاه‌های موردبحث را به نسخه‌ی ۱۰/۳/۴ به‌روزرسانی کند. این به‌روزرسانی به‌طور ویژه برای رفع مشکل مربوط به GPS منتشر شده بود.

iPhone SE

در تاریخ ۶ آوریل ۲۰۱۹ (۱۷ فروردین ۱۳۹۸) پس از سال‌ها، شمارنده‌ی هفته‌ی GPS صفر شد و تمامی دستگاه‌های مجهز به این فناوری را تحت‌تأثیر قرار داد. بااین‌حال آن دسته از دستگاه‌های قدیمی اپل که مجهز به GPS هستند تا پیش از نیمه‌شب ۳ نوامبر ۲۰۱۹ (ساعت ۳:۳۰ بامداد یکشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۸ به‌وقت تهران) مشکلی برای‌شان پیش نمی‌آید؛‌ اما پس از این تاریخ، دستگاه‌های موردبحث در زمینه‌ی عملکرد GPS و همچنین نمایش دقیق ساعت و تاریخ با مشکلات مهمی مواجه می‌شوند.

با آپدیت جدید اپل مشکلات GPS آیفون 5 را رفع کنید

اپل پیش‌تر در اطلاعیه‌ای جداگانه که از طریق وب‌سایت رسمی‌اش منتشر کرده بود، از کاربران آیفون‌ها و آیپدهای قدیمی خواست که سیستم‌عامل دستگاه‌شان را هرچه زودتر به‌روزرسانی کنند تا با مشکلات GPS مواجه نشوند. اپل از روز گذشته اطلاعیه‌ی موردبحث را به‌صورت مستقیم روی گوشی‌های آیفون ۵ نیز ظاهر کرده است تا کسانی که هنوز از ماجرا خبر ندارند، گوشی‌شان را زودتر به‌روزرسانی کنند.

آپدیت iOS 10.3.4 برای آیفون 5

اپل در اطلاعیه‌ی موردبحث به‌طور جدی به کاربران آیفون ۵ اخطار داده است که هرچه زودتر سیستم‌عامل دستگاه‌شان را به نسخه‌ی ۱۰/۳/۴ به‌روزرسانی کنند. این شرکت می‌گوید، ادامه‌ی استفاده از «اپ استور، آی‌کلاود، ایمیل، وب و سرویس‌های دیگر» پس از تاریخ ۱۲ آبان ۱۳۹۸، منوط به نصب این به‌روزرسانی جدید است. اگر در موعد مقرر به‌روزرسانی یادشده روی آیفون ۵ نصب نشود، دیگر امکان نصب آن و همچنین به‌روزرسانی‌‌های احتمالی بعدی به‌صورت OTA وجود نخواهد داشت و کاربر مجبور خواهد شد دستگاهش را به رایانه متصل و از طریق آیتونز سیستم‌عامل دستگاه را به‌روزرسانی کند. درواقع اگر iOS 10.3.4 پیش از ۱۲ آبان نصب نشود، امکان به‌روزرسانی OTA و همچنین سرویس iCloud Backup روی آیفون ۵ غیرفعال می‌شود.

جدول فهرست دستگاه های اپل که باید قبل از 12 ابان بروزرسانی شوند

در اطلاعیه‌ی منتشرشده روی گوشی‌های آیفون ۵، لینک خاصی دیده می‌شود که از طریق آن می‌توان به‌سرعت نرم‌افزار گوشی را به‌روزرسانی کرد؛ همچنین شاهد لینک دیگری هستیم که در آن جزئيات بیشتری دراین‌زمینه مطرح شده است. همان‌طور که گفتیم، اطلاعیه‌ی جدیدی که اپل روی وب‌سایت رسمی‌اش قرار داده است، دلیل این اتفاق را صفرشدن شمارنده‌ی هفته‌ی GPS ذکر می‌کند. دستگاه‌هایی که تا پیش از ۱۲ آبان امسال باید به نسخه‌ی جدید iOS به‌روزرسانی شوند، در جدول زیر آمده‌اند:

فهرست دستگاه‌های اپل که باید تا قبل از ساعت ۳:۳۰ بامداد ۱۲ آبان ۱۳۹۸ به‌وقت تهران به‌روزرسانی شوند
نام دستگاهنسخه‌ی iOS پس از به‌روزرسانی
آیفون ۵آیپد نسل چهارم Wi-Fi + CellulariOS 10.3.4
آیفون ۴ اسآیپد مینی نسل اول Wi-Fi + Cellularآیپد ۲ Wi-Fi + Cellular (تنها مدل‌های CDMA)آیپد ۳ نسل سوم Wi-Fi + CellulariOS 9.3.6

مشکل موردبحث هیچ‌گونه اثری روی آیپاد تاچ یا آیپدهایی که فقط به وای‌فای مجهز شده‌اند نمی‌گذارد. در ضمن دستگاه‌های جدید خانواده‌ی آیفون و آیپد نیز از این مشکل متأثر نمی‌شوند. 

گرچه دستگاه‌های متعددی در جدول بالا ذکر شده‌اند، اما اطلاعیه‌ی جدید بیشتر برای دارندگان آیفون ۵ منتشر شده است؛ زیرا برخلاف دستگاه‌های دیگر، هنوز هم افراد متعددی از گوشی موردبحث اپل استفاده می‌کنند. اپل در اطلاعیه‌اش گفته است، آیفون ۵ برای اینکه بتواند همچنان عملکرد دقیقی در زمینه‌ی GPS از خود نشان دهد، به به‌روزرسانی جدید نیاز دارد؛ در ضمن این گوشی بدون iOS 10.3.4 نخواهد توانست تاریخ و زمان را به‌صورت دقیق نشان دهد؛ عدم نمایش دقیق تاریخ و زمان، عملکردهای وابسته به این دو پارامتر را نیز مختل می‌کند و مشکلات متعددی به‌بار می‌آورد.