شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 8355
بازدید: 151

اخیرا شاهد انتشار جدیدترین به‌روزرسانی اپلیکیشن تلگرام برای پلتفرم‌های اندروید و iOS بودیم. بسیاری از کاربران برای امور کاری و مطالعاتی خود از پیام‌رسان تلگرام استفاده می‌کنند. به‌روزرسانی جدید اپلیکیشن تلگرام، امکانات جدید و جالبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم:

با جدیدترین امکانات آخرین بروزرسانی تلگرام آشنا شوید

پوشه‌ های گفتگو (Chat Folders)

مشخصه پوشه‌های گفتگو (Chat Folders) یکی از این امکانات به‌شمار می‌رود. این قابلیت به کاربران امکان می‌دهد تا بار فزآینده لیست‌های چت را مدیریت نموده و از مشاهده پیام‌های مهم غافل نشوند.

چنان‌چه فهرست چت شما بیش از اندازه طولانی و شلوغ است؛ در این‌صورت اکنون می‌توانید گفتگوهای شغلی، تحصیلی، خانوادگی و سرگرمی را از یکدیگر تفکیک نمایید. سپس با لمس کردن و انتخاب هر یک از زبانه‌ها سریعا می‌توانید به فهرست چت‌های خود در یک زمینه خاص دسترسی پیدا کنید. بدین ترتیب کاربران قادر به حذف یا افزودن کلیه چت‌های خود از یک گونه خاص نظیر کانال‌ها، موارد خوانده نشده (Unread) یا گفتگوهای یک به یک خواهند بود. با طولانی شدن فهرست چت و شروع درهم ریختگی آن، قابلیت Folders در رابط کاربری برنامه نمایان خواهد شد. همچنین برای فعال‌سازی مشخصه پوشه‌های چت می‌توانید به بخش تحتانی رابط کاربری برنامه مراجعه کرده و انگشت خود بر روی گزینه Chats نگاه دارید. اکنون گزینه Add Folder قابل مشاهده خواهد بود.

  • قابلیت سنجاق کردن پیام‌ها بدون محدودیت (Unlimited Pins)

کاربران می‌توانند بدون هرگونه محدودیت دست و پاگیر، چت‌های طبقه‌بندی شده در هر پوشه را به تعداد دلخواه سنجاق نمایند.

با جدیدترین امکانات آخرین بروزرسانی تلگرام آشنا شوید

گفتگوهای بایگانی شده (Archived Chats)

مشخصه Chat Folders به بهتر دیده شدن برخی چت‌های کاربر کمک می‌کند. چنان‌چه کاربر مایل به مخفی نمودن برخی چت‌های خود باشد؛ در این‌صورت می‌تواند آن‌ها را بایگانی کند. برای انتقال یک گفتگو به پوشه چت‌های بایگانی شده بایستی انگشت خود را بر روی چت موردنظر قرار داده و به سمت چپ بکشید. با دریافت یک اعلان جدید توسط چت بایگانی شده، این گفتگو از پوشه بایگانی خارج شده و به فهرست چت کاربر منتقل می‌شود. چت‌های خاموش (Muted Chats) برای همیشه در بایگانی باقی خواهند ماند. برای پنهان نمودن چت‌ بایگانی شده بایستی انگشت خود را روی آن‌ قرار داده و به سمت چپ بکشید. برای مشاهده مجدد چت مخفی شده نیز بایستی صفحه را به سمت پایین بکشید.

در صورت استفاده از مشخصه Folders در سیستم‌عامل اندروید، امکان بایگانی نمودن چت‌ها از طریق حرکات پیمایشی وجود ندارد. در عوض کاربر با قرار دادن انگشت خود روی یک چت و فشار دادن طولانی آن قادر به نمایش منوی اقدامات گروهی بوده و با انتخاب چندین چت موردنظر خود می‌تواند اقداماتی نظیر سنجاق کردن (Pin)، خاموش کردن (Mute)، بایگانی یا حذف آن‌ها را به‌صورت آنی و همزمان انجام دهد.

همگام‌ سازی تلگرام دسکتاپ (Desktop Sync)

پوشه‌های چت همانند سایر مولفه‌های تلگرام (به جز گفتگوهای مخفی) به‌صورت یکپارچه با کلیه برنامه‌های متصل شده دیگر نظیر اپلیکیشن‌های دسکتاپی همگام خواهد شد. به لطف وجود فضای بیش‌تر بر روی نمایشگر کامپیوتر، کاربران به یک سایدبار پوشه و آیکون‌هایی جهت متمایز نمودن پوشه‌ها از یکدیگر دسترسی خواهند داشت.

  • آمار کانال (Channel Stats)

چنان‌چه صاحب کانالی با بیش از 1000 مشترک هستید؛ در این‌صورت اکنون می‌توانید آمار دقیقی از رشد و عملکرد پست‌های کانال خود را مشاهده نموده و از کیفیت فعالیت کانال مطلع شوید.

  • انیمیشن‌های ضبط صدا در اندروید

اکنون کاربران هنگام ضبط صدا یا یک پیام ویدیویی به تعدادی انیمیشن جذاب و فانتزی دسترسی خواهند داشت. همچنین کاربران در عوض نگاه داشتن دکمه میکروفون هنگام ضبط صدا می‌توانند انگشت خود را به سمت بالا کشیده و به فرآیند ضبط بی‌وقفه ادامه دهند.

ایموجی متحرک جدید تلگرام

آخرین آیتم‌های اضافه شده به مجموعه ایموجی‌های متحرک به کاربر امکان می‌دهند تا شجاعت خود را به نمایش گذاشته و دوستان خود را به رعایت ایمنی و بهداشت دعوت نمایند. بدین‌ترتیب اکنون می‌توان از ایموجی‌هایی نظیر 🦠, 🤒, 😷, 🤕, 🤧, 🤢, 🤮, 🧼, 💉, 💊 یا 🚑 استفاده کرد. اکنون اکثریت قریب به اتفاق استیکرها دارای مفهومی ساده و قابل درک هستند.

قابلیت شرط‌بندی یا اجرای نظرسنجی گروهی از طریق تاس یکی دیگر از امکانات جدید و جالب تلگرام به‌شمار می‌رود. بدین منظور کافیست ایموجی 🎲 را در گروه موردنظر خود ارسال کنید. به‌عنوان مثال هر یک ازاعضای گروه می‌توانند عددی بین 1 تا 6 را انتخاب نمایند. پس از پرتاب تاس، فرد صاحب نزدیک‌‌‌ترین شماره به رقم تاس، برنده اعلام می‌شود.