شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 6785
بازدید: 246

بسیاری از افراد به چغندر پخته علاقه دارند، آنها حاوی مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی مفید هستند و هنگامی که به طور صحیح پخته شوند دارای طعم و مزه عالی و سرشار از مواد مغذی هستند. روش های زیادی برای پخت چغندر وجود دارد، اما یکی از بهترین روش های پختن ، آن با پوست است.

انتخاب چغندر

برای پخت چغندر سعی کنید از چغندرهای هم سایز استفاده کنید تا همه در یک زمان پخته شوند. چغندرهای بزرگ نسبت به چغندرهای کوچک به مدت زمان بیشتری برای پخت نیاز دارند. سعی کنید چغندرهای بدون لکه و با سطح صاف را انتخاب کنید.

چغندر های خود را تمیز و سر و ته آن را برش دهید

ساقه های برگ دار را از بالای چغندرهای خود جدا کنید. سر ریشه ی آن را کوتاه کنید تا حدود 1 تا 2 سانت از سر ریشه باقی بماند.

در صورت تمایل می توانید سبزی چغندر خود را نگهداری کنید و از آنها در پخت غذا و سالادها استفاده کنید.

بهترین روش پخت چغندر

نکته: اگر از تخته برش استفاده کردید و آب چغندر به تخته برش تان رنگ داد، یک لیموی تازه را نصف کنید و قسمت بریده شده را به سختی در قسمت رنگ گرفته تخته برش بکشید تا به بلند شدن رنگدانه ها کمک کند و از ماندن لکه و رنگ دائمی روی تخته برش جلوگیری کند.

چغندرهای خود را با یک برس سبزی پاک کنید تا خاک و گل و لای آن ها از بین بروند و تمیز شوند.

بهترین روش پخت چغندر

روی نقاطی که به سختی با خاک پوشانده شده اند تمرکز کنید.

سعی کنید پوست چغندر های خود را زخمی نکنید

سعی کنید پوست چغندرهای خود را زخمی نکنید. آسیب رساندن به پوست می تواند باعث شود تا مقداری از رنگ، طعم و مواد مغذی آنها به داخل آب جوش خارج شود.

چغندر در زمین رشد می کند ، بنابراین مهم است که قبل از پخت و پز آن ها از تمیز بودن آنها مطمئن شوید.

چغندرهای خود را کاملاً با آب خنک تمیز کنید و بشویید.

سپس چغندرها را درون قابلمه ای متوسط قرار بدهید و و روی آن آب بریزید تا حدی که آب روی چغندرها را بگیرد. برای اینکه رنگ چغندرها از بین نرود در صورت تمایل در این مرحله 2 قاشق غذاخوری سرکه سفید یا آبلیمو به آن اضافه کنید زمانی که به جوش آمد شعله را کم کنید و اجازه بدهید به آرامی بپزند.

زمانی که چغندرها پختند آن ها را یک چاقو یا چنگال آن را امتحان کنید. اگر چنگال به راحتی درون آن فرو رفت پخته است و اگر به سختی فرو رفت هنوز نپخته اند. و بعد چغندرها را درون کاسه های پر از یخ قرار بدهید.

تا پوست چغندرها راحت تر گرفته شوند. پوست آن را با دست به راحتی جدا کنید.

هشدارها

آب چغندر به پارچه ها و سایر وسایل رنگ می دهند. هر زمان که با چغندر کار می کنید، از پیش بند استفاده کنید.