شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

به‌ زودی واتساپ قابلیت ارسال عکس های ناپدید شونده را دریافت می‌ کند
شناسه پست: 11481
بازدید: 198

این روزها واتساپ به دلیل قوانین جدید خود همچنان مورد خشم و مخالفت کاربران زیادی قرار دارد، اما به هر شکل این کمپانی در حال آماده‌سازی یک مشخصه‌ی جدید برای اپلیکیشن خود است تا قابلیت حریم خصوصی کاربران را بهبود ببخشد. حالا طبق بررسی‌های صورت گرفته، به‌زودی نسخه‌ی اندروید و iOS واتساپ قابلیت ارسال عکس های ناپدید شونده را دریافت می‌کنند.

قابلیت ارسال عکس های ناپدید شونده

در ادامه این خبر می‌توانید تصاویر مربوط به این مشخصه و قابلیت را مشاهده کنید. باید به این نکته نیز توجه داشت که این قابلیت در حال حاظر در پیام‌رسان مختلفی به کاربران از قبل ارائه شده است.

واتساپ

اگر کاربران بخواهند از این قابلیت بهره‌مند شوند باید روی یک دکمه ضربه بزنند. با این کار، گیرنده نمی‌تواند تصویر را از واتساپ خارج کند و از طرف دیگر هنگامی که فرد موردنظر چت را ترک می‌کند، این عکس هم ناپدید می‌شود. اگر به این دکمه نیز توجه کنید، متوجه می‌شوید که عددی در آن نوشته شده است که این عدد مربوط به تایمری است که این قابلیت را فعال می‌کند.

این قابلیت برای کاربران در چت‌های خصوصی و گروه‌ها قابل دسترس است. . پیش‌نمایش عکس‌ها هم در محیط چت غیرفعال می‌شود و فقط با ضربه زدن بر آن می‌توانند محتوای این تصاویر را مشاهده کنند.

در ماه نوامبر سال 2020 بود که قابلیت ارسال پیام‌های ناپدید شونده معرفی شد. اما این قابلیت براساس مشخصه‌های جدید، از نظر حریم خصوصی کاربران مشکلات مختلفی را دارا بود. مثلا اگر شما یک فایل تصویری یا ویدیویی ارسال کنید، این محتوا در گوشی گیرنده این پیام‌ها ذخیره خواهند شد. به این دلیل واتساپ قابلیت جدید خودش را منتشر کرده است و حالا این عکس های ناپدید شونده خیال کاربران را از نظر حفظ حریم خصوصی راحت‌تر خواهد کرد.

هنوز تاریخی از انتشار این قابلیت برای عموم کاربران مشخص نشده است. اما متخصصی که این قابلیت را کشف کرده، همچنین گفته که واتساپ در حال آماده‌سازی قابلیت ممنوع کردن ثبت اسکرین‌شات برای این عکس‌ها است.