شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 9331
بازدید: 196

درحالی‌که سخنانی در کاخ سفید مبنی بر مسدودسازی اپلیکیشن تیک تاک در آمریکا اوج گرفته است، اینستاگرام به‌زودی رقیبی برای این اپلیکیشن عرضه خواهد کرد.

طی هفته‌های آینده انتظار می‌رود اینستاگرام قابلیتی شبیه به کاربردهای تیک تاک را در آمریکا و بیش از ۵۰ کشور دیگر عرضه کند. با انتشار این خبر، مقامات اینستاگرام در مصاحبه با رسانه تک‌کرانچ گفتند که زمان دقیق عرضه‌ی قابلیت جدید در اوایل ماه اوت خواهد بود.

قابلیت مشابه تیک تاک به زودی در اینستاگرام عرضه می شود

به زودی در اینستاگرام قابلیتی مشابه با تیک تاک عرضه می شود

این قابلیت که Reels نام دارد، اپلیکیشنی مجزا نیست؛ بلکه ویژگی جدیدی برای اینستاگرام خواهد بود که اجازه ضبط ویدیوهای ۱۵ ثانیه‌ای و انتشار آن‌ها را در این پلتفرم می‌دهد. کاربر می‌تواند از فایل‌های صوتی استفاده‌شده در ویدئو کلیپ‌های دیگران نیز استفاده کند و با استفاده از افکت‌های مختلف موجود در Reels موزیک ویدیوهای  خود را بسازد. درحال‌حاضر این قابلیت در مناطق محدودی از جمله هند و برزیل دردسترس قرار گرفته است و انتظار می‌‌رود طی هفته‌های آینده دردسترس کاربران بیشتری قرار گیرد.

در صورتی که از اپلیکیشن تیک تاک استفاده کرده باشید، موارد ذکرشده برایتان کاملا آشنا خواهد بود؛ زیرا Reels بسیاری از ویژگی‌های اپلیکیشن چینی تیک تاک را بهره می‌برد. چنین اقدامی دور از ذهن نبود؛ زیرا اینستاگرام نیز مانند شرکت مادر خود، فیسبوک، تاکنون ویژگی‌ها و قابلیت‌های محبوب بسیاری را از اپلیکیشن‌های مختلف الهام گرفته و به پلتفرم خود اضافه کرده است.

در مثالی کوتاه می‌توان به قابلیت Stories اشاره کرد که از اسنپ‌چت کپی شد و درواقع به محبوبیت بیشتر و افزایش تعداد کاربران اینستاگرام کمک کرد. با این حساب، با افزایش میزان کاربران و محبوبیت اپلیکیشن تیک تاک، انتظار می‌رود اینستاگرام برخی از ویژگی‌های تیک تاک را به پلتفرم خود اضافه کند.