ویندوز 10
شناسه خبر: 9501
بازدید: 12

ویندوز ۱۰ ورژن ۱۸۰۳ نسخه های IoT Enterprise و Education و Enterprise قرار است به جای آبان ماه ۱۳۹۹ تا اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ بروزرسانی های امنیتی را دریافت کنند.

مایکروسافت تاریخ اتمام پشتیبانی از ویندوز ۱۰ ورژن ۱۸۰۳ را برای برخی از کاربران به تعویق انداخت. این تاریخ که ابتدا ۲۰ آبان ۱۳۹۹ بود حال به ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ تغییر پیدا کرد.

اتمام پشتیبانی به معنای عدم دریافت بروزرسانی های امنیتی است.مقامات مایکروسافت دیروز در وبلاگ خود اعلام کردند که فقط نسخه های IoT Enterprise و Education و Enterprise تا سال ۱۴۰۰ بروزرسانی دریافت خواهند کرد.

تاریخ اتمام پشتیبانی از نسخه های Home و Pro و Pro Education و Pro Workstation ویندوز ۱۰ ورژن ۱۸۰۳ در تاریخ ۲۱ آبان ۱۳۹۸ بود.

به گفته مسئولان دلیل این امر بازخورد کاربران است که نشان می دهد که در زمان بیماری همه گیر کرونا کسب و کارها نیاز به تداوم و زمان بیشتر دارند.

مایکروسافت در نظر دارد تا به روز رسانی‌ های امنیتی برای نسخه های IoT Enterprise و Education و Enterprise را از طریق به روزرسانی ویندوز , سرویس های Windows Server Update و کاتالوگ بروزرسانی مایکروسافت فراهم کند.

ویندوز ۱۰ ورژن ۱۷۰۹

شرکت مایکروسافت در اسفندماه اعلام کرد که تاریخ اتمام پشتیبانی از ویندوز ۱۰ ورژن ۱۷۰۹ را به علت شیوع بیماری همه گیر کرونا برای برخی کاربران تمدید خواهد کرد.

تاریخ اتمام پشتیبانی از ویندوز ۱۰ ورژن ۱۷۰۹ ، ۲۶ فروردین ۱۳۹۹ اعلام شده بود که مایکروسافت آن را برای مشتریان نسخه های Enterprise و Education و IoT تا تاریخ ۲۲ مهر ۱۳۹۹ تمدید کرد.

ویندوز ۱۰ ورژن ۱۸۰۹

ورژن ۱۸۰۹ نسخه های Enterprise و Education همانند ورژن ۱۸۰۳ تا ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ بروزرسانی دریافت خواهند کرد.

در حال حاضر مایکروسافت در فکر تمدید پشتیبانی برای ورژن ۱۹۰۳ نیست و تمامی نسخه های آن بعد از ۱۸ آذر ۱۳۹۹ دیگر هیچ بروزرسانی دریافت نخواهند کرد.

تاریخ اتمام پشتیبانی از ویندوز ۱۰ ورژن ۱۸۰۳ برای برخی از کاربران به تعویق افتاد
1 از 1 رای
تاریخ اتمام پشتیبانی از ویندوز ۱۰ ورژن ۱۸۰۳ برای برخی از کاربران به تعویق افتاد