شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 474
بازدید: 263
تعرفه های جدید اتحادیه اروپا در مقابل محدودیت‌ های گمرکی آمریکا

اتحادیه اروپا در پاسخ به تهدیدهای دونالد ترامپ در محدود کردن قوانین گمرکی خودروهای اروپایی ، تعرفه‌ های جدیدی در نظر خواهد گرفت.

اتحادیه اروپا قصد دارد درصورت وضع تعرفه‌ی گمرکی برای قطعات و خودروهای اروپایی وارد‌‌ شده به آمریکا، برای کالاهای آمریکایی تعرفه ۳۹ میلیارد دلاری در نظر بگیرد.به‌ گزارش بلومبرگ ، نماینده‌ کمیسیون تجارت اروپا ، سیسیلیا ملمستورم،چگونگی عکس‌ العمل نشان‌ دادن اروپایی‌ ها را شرح داده است. نماینده‌ ی اتحادیه اروپا عقیده دارد این سازمان هرگونه تقاضای آمریکا را رد می‌کند تا حمل‌ و نقل و عرضه‌ی محصولات خودرویی آمریکایی را در اروپا محدود کند. تاکنون ، اتحادیه اروپا کالاهایی به ارزش ۲۲ میلیارد دلار را در فهرست قرار داده است و اکنون این رقم در پاسخ به تهدید دونالد ترامپ دوبرابر خواهد شد.

دونالد ترامپ

ملمستورم گفت:

ما تجارت مدیریت‌ شده یا سهمیه‌ بندی یا محدودیت‌ های صادرات عمدی را نمی‌پذیریم. اگر بنابر ایجاد تعرفه‌ های گمرکی باشد، ما فهرست متعادل‌ شده‌ ای در نظر خواهیم گرفت.در حال حاضر، کالاهایی به‌ ارزش ۳۵ میلیارد یورو در فهرست قرار دارند. امیدواریم به استفاده از فهرست جدید مجبور نشویم.

اخیراً دولت ترامپ اروپا را به ایجاد تعرفه‌ ۲۵ درصدی برای خودروهای اروپایی وارداتی به خاک آمریکا تهدید کرده بود.تحلیل‌ ها نشان می‌دهد این موضوع به قیمت هر خودرو وارد‌شده به خاک آمریکا،مبلغ ۱۱ هزار دلار می‌افزاید.ناگفته نماند تعرفه‌ ۲۵ درصدی و ۱۰ درصدی آهن و آلومینیوم هم که دونالد ترامپ در سال گذشته از آن به‌ عنوان تهدید برای امنیت ملی یاد کرده بود، به این مجموعه اضافه می‌شود.