شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 1845
بازدید: 279
جزییات جدید از اپل تگ و طریقه ردیابی وسایل گم شده در Find My

اسکرین شات های جدیدی از اپلیکیشن Find My منتشر شده است که عملکرد ردیابی وسایل گم شده با اپل تگ (Apple Tag) را نشان می دهد.

تب Items در اپلیکیشن Find My دیده می شود

در تصاویری که سایت MacRumors منتشر کرده، تب Items در اپلیکیشن Find My دیده می شود که در آن عبارت «مکان وسایل روزمره خود را بدانید»، نوشته شده. در تصویر دیگر نیز جمله «با تگ کردن وسایل خود با B389 هیچ گاه آنها را گم نخواهید کرد» به چشم می خورد. اپل از اسم رمز «B389» برای اپل تگ استفاده می کند.

اپلیکیشن Find My

اگر کاربر وسیله ای که آنرا در لیست ردیابی قرار داده گم کند، به او نوتیفیکیشن ارسال خواهد شد. در این حالت با رفتن به Find My و فعال کردن آژیر اپل تگ می توان مکان وسیله گم شده را پیدا کرد.

اگر کاربر نتواند وسیله را پیدا کند اپل تگ وارد مد گم شده یا «Lost Mode» می شود. در این حالت در صورتیکه فرد دیگری که آیفون دارد شی گم شده را پیدا کند اطلاعات تماس مالک وسیله برای او نمایش داده شده و می تواند از طریق پیامک یا تماس تلفنی به او اطلاع دهد. به صاحب اصلی نیز نوتیفیکیشن ارسال می شود.

اپل

شکل احتمالی اپل تگ که از بیلد ماه ژوئن iOS 13 استخراج شده است

می توان مکان هایی را در برنامه تحت عنوان مناطق امن یا «Safe Locations» تعریف کرد. در این صورت با دور شدن از وسیله تگ شده نوتیفیکیشن ارسال نخواهد شد. همچنین می توان مکان وسایل را با دوستان یا اعضای خانواده به اشتراک گذاشت. از واقعیت افزوده نیز برای سهولت در پیدا کردن اشیا گم شده کمک گرفته خواهد شد.

لازم به ذکر است که اسکرین شات ها از بیلد ماه ژوئن iOS 13 استخراج شده اند بنابراین احتمال دارد تب Items در نسخه نهایی متفاوت با آنچه که در تصاویر ملاحظه کردید باشد.

معلوم نیست اپل چه زمانی اپل تگ را به بازار عرضه خواهد کرد ولی احتمال دارد از این گجت در رویدادی در ماه اکتبر یا ماه های بعد از آن رونمایی کند.