شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

رفع فیلتر یوتیوب به تصویب رسیده است
شناسه پست: 12389
بازدید: 181

حجت الاسلام محمد جعفر منتظری، دادستان کل کشور در جمع خبرنگاران اعلام کرد: موضوع رفع فیلتر یوتیوب برای مشاغل خاص، چند ماه پیش به تصویب رسیده و تاخیر در این کار از طرف وزارتخانه‌ مربوطه است.

دادستان کشور در آیین معارفه دادستان نظامی استان تهران در جمع خبرنگاران حاضر شد و به پرسش آن‌ها پاسخ داد. وی در خصوص بحث فیلترینگ کلاب هاوس اعلام کرد: هنوز راجع‌به این مساله تصمیم‌گیری نشده است.

منتظری در پاسخ به سوال یک خبرنگار در مورد رفع فیلتر یوتیوب برای دستگا‌ه‌ها و مشاغل خاص گفت: بحث فیلترینگ و رفع فیلترینگ برای دستگاه‌ها را در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تصویب کردیم. البته این موضوع چند ماه است که تصویب شده، دستگاه‌های مورد نظر هرکدام باید نیازهای خودشان را اعلام کنند تا در دبیرخانه کارهای لازم انجام شود.

مقدمات رفع فیلتر یوتیوب آماده شده است

دادستان کل کشور تاکید کرد: بنابراین ما آمادگی این کار را داریم، پیگیری هم کرده‌ایم اما وزارت‌خانه‌ها و دستگاه‌های مربوطه در انجام این کار تاخیر دارند. مقدمات این کار فراهم شده است.

منتظری در خصوص وضعیت فضای مجازی گفت: رهبر موضوع شبیخون فرهنگی را از چند سال پیش مطرح کردند، امروز دشمن با تمام تشکیلات به میدان آمده و خانواده و جوانان را هدف گرفته است. یکی از این بسترها فضای مجازی است که جزو ضروریات زندگی مردم شده و استفاده‌های خوبی می‌توان از آن داشت. اما فضای مجازی خطراتی هم دارد که متوجه جامعه است و اهمیت فراوانی دارد.

وی با تاکید به نگاه رهبر در خصوص فضای مجازی اعلام کرد: به تعبیر مقام معظم رهبری، مدیریت فضای مجازی ول و رها است. بنده غصه فراوانی از این نظر در چهره رهبری می‌بینیم. تاکید رهبر، مدیریت فضای مجازی است اما برخی موضوع فیلترینگ را مطرح می‌سازند که این بحث انحرافی، غلط‌انداز و فرار رو به جلو است. عده‌ای با مدیریت ضعیف خود در فضای مجازی خون به دل رهبر و مراجع تقلید می‌کنند.

دادستان کل کشور گفت: امروز گلوله‌های آتشین ضد اخلاق و مذهب در اتاق خواب دختر و پسر شماست.

رفع فیلتر یوتیوب برای مشاغل خاص، جدی‌تر از همیشه

در خصوص موضوع رفع فیلتر یوتیوب، به تازگی سجاد بنابی، نایب رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت اعلام کرد: کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه تصمیم دارد برخی از سایت‌ها از جمله یوتیوب را برای افرادی چون خبرنگاران، استادان، دانشجویان رفع فیلتر کند. بنابی اعلام کرد که از جزئیات این طرح اطلاعی ندارد.

روز گذشته آرش کریم‌بیگی، مدیرعامل اپراتور شاتل موبایل نیز در توییتر خود در مورد رفع فیلتر یوتیوب نوشت: دو شنیده‌ مهم، بزودی بسیاری از سایت‌ها از جمله یوتیوب، برای خبرنگاران، اساتید دانشگاه‌ها و دانشجویان و برخی گروه‌های دیگر، رفع فیلتر خواهد شد. ممنوعیت مالکیت سیم‌کارت برای افراد زیر ۱۸ سال رفع خواهد شد.

رفع فیلتر یوتیوب