شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 1915
بازدید: 157
رقابت  گوگل با Fast Share در برابر AirDrop

گوگل مشغول آماده‌سازی نرم‌ افزاری با ویژگی‌ها و رابط کاربری جدید به‌نام Fast Share برای رقابت با AirDrop اپل است.

گوگل با Fast Share به رقابت AirDrop می‌رود

گوگل در اندروید 4 (Kitkat)، تکنولوژی مبتنی‌بر NFC به‌نام اندروید بیم (Android Beam) را رونمایی کرد که به‌کمک آن امکان اشتراک‌گذاری فایل‌ها را میان دستگاه‌های مختلف و در فاصله نزدیک فراهم می‌کرد.

باوجوداین، نرم‌افزار مذکور در اکوسیستم اندروید هرگز نتواست محبوبیتی مانند AirDrop اپل به‌دست آورد. سرعت کُند و دشواربودن روند ارسال ازجمله دلایل استقبال‌نکردن کاربران از این نرم‌افزار بود. خوشبختانه گوگل در اندروید ۱۰ با پایان پشتیبانی از این نرم‌افزار، نرم‌افزاری جدید به‌نام Fast Share را جایگزین این نرم‌افزار قدیمی و ناکارآمد کرده است که شباهت زیادی به AirDrop دارد.

نرم‌افزار Fast Share از بلوتوث برای پیداکردن دستگاه و از وای‌فای برای انتقال فایل استفاده می‌کند؛ درصورتی‌که در اندروید بیم، تنها از بلوتوث برای جابه‌جایی بیت و بایت‌ها استفاده می‌شد. تصاویر جدید پیشرفت این نرم‌افزار و طراحی مجدد رابط کاربری آن به‌دست گوگل را نشان می‌دهد.

در این نرم‌افزار، ویژگی‌های جدیدی مانند تعویض حساب و کلمه‌ی عبور برای انتقال پرونده اضافه شده است. تنظیمات از منو حساب گوگل (Google account menu) به منو اتصالات اندروید (Android’s connections menu) جابه‌جا شده‌اند. برگه‌ی اشتراک‌گذاری جدیدی اضافه شده است که امکان نام‌گذاری دستگاه و تعیین سطح اشتراک‌گذاری را به کاربر می‌دهد.

درکنار بهبود ویژگی‌ها، رابط کاربری نرم‌افزار نیز دوباره طراحی شده است. در نسخه‌ی اولیه، Fast Share به‌صورت تمام‌صفحه اجرا می‌شد، اما تصاویر جدید رابط کاربری به‌روزتری را نشان می‌دهند که تنها پایین صفحه‌نمایش را پوشش می‌دهد.

با اینکه این نرم‌افزار در حال حاضر اجراکردنی نیست، کاربران می‌توانند نحوه‌ی عملکرد و فرایند اشتراک‌گذاری در این نرم‌افزار را به‌طور کلی مشاهده کنند. به‌عنوان مثال، در زمان اشتراک‌گذاری می‌توان دستگاه‌هایی مانند ساعت هوشمند و کروم‌بوک و آیفون را به‌عنوان جامعه‌ی هدف این نرم‌افزار مشاهده کرد. باید دید آیا این نرم‌افزار از سیستم‌عامل IOS نیز پشتیبانی می‌کند یا خیر. انتظار می‌رود گوگل در رویداد اکتبر و درکنار معرفی پیکسل‌ها، این نرم‌افزار را نیز رونمایی و ویژگی‌های آن را معرفی کند.