شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

روسیه دسترسی به توییتر را محدود می‌ کند
شناسه پست: 12153
بازدید: 207

روز چهارشنبه روسیه اعلام کرد که تصمیم دارد به دلیل حذف نشدن محتوای غیرقانونی، دسترسی مردم این کشور به توییتر را محدود کند.

محدود سازی توییتر برای محافظت از شهروندان روسی

مسکو، پایتخت روسیه، غول‌های تکنولوژی غربی همچون فیسبوک و توییتر را به دلیل عدم پذیرش قوانین دولتی این کشور تحت فشار قرار داده بود. نهایتاً سازمان نظارت بر رسانه‌های ارتباطی روسیه (Russia’s media watchdog) در بیانیه‌ای تصمیمش برای محدود سازی سرویس توییتر در این کشور را برای محافظت از شهروندان روسی و اجبار این کمپانی در برابر رعایت قوانین روسیه اعلام کرد. بنا به گفته‌ی این سازمان، اختلال و کاهش سرعت دسترسی از همین امروز برای تمام کاربران موبایلی و 50 درصد از کاربران دسکتاپ آغاز شده است.

به گفته‌ی این سازمان، از سال 2017 تا به امروز بیش از 28000 درخواست برای حذف لینک‌های پورنوگرافی کودکان، اطلاعات استفاده از مواد مخدر و… از سمت این سازمان برای توییتر ارسال شده بوده است. حتی این سازمان هشدار داده است که اگر توییتر به قوانین روسیه بی توجهی کند، با محدودیت‌های بیشتری، حتی قطع دسترسی به صورت کامل در روسیه مواجه خواهد شد.

در سال‌های اخیر روسیه به دلیل مسائلی همچون مبارزه با افراط گرایی، تروریسم و محافظت از کودکان، دسترسی به اینترنت در این کشور را با محدودیت‌هایی مواجه کرده است. حتی در سال 2019 قانونی برای توسعه اینترنت مستقل هم در روسیه ارائه شد.