شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 273
بازدید: 187

بسیاری از گردشگران ترجیح می‌دهند در طول سفر به‌جای صرف هزینه‌ برای اقامت، در طبیعت کمپ بزنند و از چشم‌اندازهای طبیعی و آرامش آن نهایت استفاده را ببرند.

گردشگران می‌توانند، برخی از زیباترین و متنوع‌ترین چشم‌اندازهای طبیعی دنیا را در ایران مشاهده کنند. درصورتی‌که می‌خواهید در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید و درعین‌حال از حضور در فضای باز لذت ببرید، کمپ زدن می‌تواند گزینه‌ای عالی باشد. برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی، مناطق مشخصی برای کمپ زدن در ایران درنظر گرفته نشده است و به‌همین دلیل می‌توانید فضای بازی را انتخاب کرده و چادر خود را به‌پا کنید؛ اما به یاد داشته باشید که سرویس بهداشتی، سیگنال تلفن و سایر امکانات در این مناطق وجود ندارد و غیر از شما و طبیعت مورد دیگری به‌چشم نمی‌خورد.

دماوند

کمپ زدن در ایران

دماوند کوهی در شمال ایران است که با ارتفاع ۵,۶۱۰ متر از سطح دریا، بلندترین کوه ایران و بلندترین آتشفشان آسیا و خاورمیانه به‌شمار می‌رود. اگر شما یک کوهنورد شجاع هستید یا دوست دارید که در منطقه‌ی اطراف دماوند پیاده‌روی کنید، پس چرا چادر نمی‌زنید تا از اقامت شبانه و ماجراجویی در طبیعت لذت ببرید؟

کردستان

کمپ زدن در ایران

کردستان در کنار کوه‌های باشکوه زاگرس قرار دارد و منطقه‌ای است که برخی از زیباترین مناظر طبیعی ایران را در خود جای داده است.

لرستان

کمپ زدن در ایران

استان لرستان را به‌خاطر زیبایی طبیعتش می‌شناسند و در میان جاهای دیدنی لرستان می‌توان به دریاچه‌ی گهر اشاره کرد. مردم محلی به‌صورت متداول اطراف دریاچه کمپ می‌زنند و به‌همین دلیل می‌توانید به‌راحتی در طول شب در این محل اقامت داشته باشید. این دریاچه که به «نگین اشترانکوه» معروف است، به‌سبب نداشتن راه ماشین‌رو تا حد زیادی از خرابی و آلودگی به دست انسان به دور مانده ‌است.

کمپ زدن در کنار عشایر

کمپ زدن در ایران

چنانچه شجاعت لازم برای کمپ زدن تنها در طبیعت را ندارید، می‌توانید در قالب تور، تجربه‌ی کمپ زدن در کنار عشایر را در برنامه‌ی خود قرار دهید. عشایر ایران کوچ‌نشین هستند و با تغییر فصل همراه با احشام خود به منطقه‌ای دیگر می‌روند. بسیاری از آژانس‌های گردشگری انواع تورها از تورهای چند روزه تا هفتگی را برای گردشگران فراهم کرده‌اند و گردشگران می‌توانند در این ایام در کنار عشایر زندگی کنند و با روش زندگی آن‌ها بیشتر آشنا شوند.

کمپ زدن در شمال

کمپ زدن در ایران

منظور از شمال،‌ مناطق شمالی ایران است و به استان‌های گیلان و به‌خصوص مازندران گفته می‌شود. جنگل و دریا و کوه‌های سرسبز و آرامش محض را می‌توانید با چادرزدن در این خطه از ایران تجربه کنید.

گلستان

کمپ زدن در ایران

استان گلستان در شمال‌شرق ایران و جنوب دریای خزر قرار دارد. پارک ملی گلستان در این استان واقع شده است که با حدود ۹۰۰ کیلومتر مربع، بزرگ‌ترین پارک ملی ایران به‌حساب می‌آید و به‌همین دلیل از سوی یونسکو به‌عنوان ذخیره‌گاه زیست‌کره در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده ‌است. جنگل گلستان یک از ارزشمندترین مناطق ایران چه از لحاظ کمیت و چه ازنظر تنوع حیات جانوری و گیاهی است و گونه‌های کمیاب بسیاری از پرندگان و حیوانات در آن زندگی می‌کنند و درنتیجه محلی عالی برای چادرزدن در طبیعت به‌شمار می‌رود. فراموش نکنید که اخیراً با سهل‌انگاری برخی از افرادی که در پارک ملی گلستان چادر زده‌ بودند، آتش‌سوزی‌های گسترده‌ای ایجاد شد و به‌همین دلیل مناطق خاصی برای کمپ زدن گردشگران درنظر گرفته‌ شده است.