شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

سهمیه بندی بنزین آغاز شد ؛ سهمیه ۱۵۰۰ تومان و غیر سهمیه ۳۰۰۰ تومان
شناسه پست: 4235
بازدید: 200

شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ساعاتی پیش، آغاز سهمیه بندی بنزین در کشور را اعلام کرد.

سهمیه بندی بنزین

پس از انتشار شایعات و گمانه‌زنی‌های مختلف، سرانجام شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کشور ساعاتی پیش با صدور اطلاعیه‌ای در وب‌سایت رسمی شرکت، آغاز طرح سهمیه‌بندی سوخت را اعلام کرد.

سهمیه‌ بندی بنزین به ترتیب زیر خواهد بود

براساس مصوبه‌ی شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا از ساعت صفر بامداد امروز (۲۴ آبان)، سهمیه‌بندی بنزین برای تمام وسایل بنزین‌سوز به‌ترتیب زیر انجام خواهد شد:

نرخ بنزین

براساس اطلاعیه‌ای شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ، قیمت تعیین‌شده برای بنزین نیز از این پس بدین شکل خواهد بود:

  • قیمت بنزین معمولی سهمیه‌ای به‌ازای هر لیتر، برابر با ۱۵۰۰ تومان خواهد بود.
  • قیمت بنزین معمولی غیرسهمیه‌ای به‌ازای هر لیتر، برابر با ۳۰۰۰ تومان خواهد بود.
  • قیمت بنزین سوپر به‌ازای هر لیتر، ۳۵۰۰ تومان خواهد بود.

طبق اعلام شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، از ساعت صفر روز ۲۴ آبان، سهمیه‌ی کامل بنزین آبان‌ماه سال ۱۳۹۸ تمام خودروها به کارت سوخت شخصی مالکان واریز شده و سهمیه‌ی خودروهای شخصی به‌مدت ۶ ماه قابل ذخیره است. توجه داشته باشید که استفاده از سهمیه‌ی سوخت، صرفا با استفاده از کارت سوخت شخصی میسر خواهد بود.

توجه داشته باشید که آن دسته از افرادی که تاکنون به‌هر دلیلی موفق به دریافت کارت سوخت شخصی خود نشده‌اند، از ساعت اجرای طرح، سهمیه‌ی سوخت‌شان محفوظ خواهد بود.

افرادی که کارت سوخت ندارند، شامل کسانی که تاکنون درخواست المثنی نداده‌اند، کسانی که درخواست داده و هنوز کارت سوخت خود را دریافت نکرده‌اند و نیز کسانی که کارت سوخت برایشان صادر نشده؛ اما در باجه‌ی معطله‌ی شرکت ملی پست است، سهمیه‌ی همه‌ی آن‌ها از امروز محفوظ خواهد بود و ذخیره خواهد شد.

نرخ CNG بدون تغییر خواهد بود

براساس اطلاعیه‌ی روابط عمومی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کشور، نرخ CNG بدون تغییر خواهد بود.

برای تاکسی‌های اینترنتی همچون اسنپ و تپ‌سی، مشروط بر آنکه نرخ‌های خود را از مقادیر مصوب، به تشخیص وزارت کشور تغییر ندهند، اعتبار معاد سهمیه‌ی مصوب تعلق خواهد گرفت. براساس اطلاعیه‌ی منتشرشده، برای تأمین سوخت خودروهای مسافربر خطی و بین‌شهری، آژانس‌های مسافربری و آموزشگاه‌های رانندگی، تهمیدات لازم اتخاذ شده است که در آینده اعلام خواهد شد.

طبق اطلاعیه‌ی شرکت پخش فرآورده‌های نفتی، به‌منظور رفاه حال دارندگان خودروها با اولویت وانت‌بارها، مقرر شده است، وزارت نفت و سازمان برنامه و بودجه‌ی کشور ظرف یک ماه آینده، ضوابط تشویقی برای توسعه‌ی مصرف CNG در خودروها را تنظیم کنند و به تصویب شورای اقتصاد برسانند.

به خودروهای یادشه سهمیه‌ی بنزین تعلق نمی‌گیرد

نکته‌ی جالب‌توجه در مورد اطلاعیه‌ی اخیر، به وضعیت خودروهای مورداستفاده در دستگاه‌های اجرایی دولتی موضوع ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری بازمی‌گردد که براساس آن، به هیچ‌کدام از خودروهای یادشه سهمیه‌ی بنزین تعلق نمی‌گیرد و این خودروها باید با قیمت هر لیتر ۳۰۰۰ تومان نسبت به دریافت بنزین اقدام کنند.

در نهایت باید اشاره کرد که براساس اطلاعیه‌ی اخیر، قیمت نفت گاز (گازوئیل) با کارت سوخت جایگاه‌دار بدون تغییر خواهد بود.