شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 2419
بازدید: 192
سوخت گیری با کارت جایگاه به ۲۰ لیتر محدود شد

براساس اعلام شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی ایران، از ساعت صفر بامداد امروز سه‌شنبه ۱۶ مهر، میزان هربار سوخت‌گیری جایگاه‌داران با کارت سوخت ۲۰ لیتر خواهد بود.

تا روز گذشته، میزان سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌داران ۳۰ لیتر بود. کاهش میزان سوخت‌گیری با کارت سوخت جایگاه‌داران به ۲۰ لیتر، با هدف تشویق مردم به استفاده از کارت هوشمند سوخت شخصی انجام می‌شود؛ البته خودرو‌ها می‌توانند با کارت سوخت شخصی در هر نوبت ۶۰ لیتر سوخت‌گیری کنند.

تغییری در سهمیه کارت سوخت افراد رخ نمی‌دهد

به‌گفته‌ی علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، مجلس هنوز تصمیمی برای تغییر وضعیت یارانه‌ها نگرفته است. وی اعلام کرد بررسی‌ها در این زمینه تا زمان رسیدگی به بودجه سال آینده ادامه خواهند داشت. وی در پاسخ به پرسشی مبنی‌بر اینکه درباره‌ی سهمیه‌بندی سوخت نیز مباحثی مطرح شده است یا خیر، گفت:

خیر، یکی از راه‌ها این است سهمیه‌هایی که به مردم درزمینه‌ی سوخت داده می‌شود، به‌اندازه‌ای باشد که اکنون هست؛ یعنی نرخ آن همین حدود باشد. یکی از موضوعاتی که در اصلاح ساختار بودجه رهبر معظم انقلاب دستور داده بودند که درباره‌اش بحث شود، اصلاح قیمت حامل‌های انرژی است؛ اما هنوز تصمیم قاطعی که اعلام شود، کسب نشده است و اگر تصمیم گرفته شود، اعلام می‌کنیم.

بیژن زنگنه وزیر نفت

ایجاد سامانه‌ای برای دریافت کارت سوخت

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت، درباره افرادی که موفق نشده‌اند کارت بگیرند، گفت:

از کسانی که ثبت‌نام کرده‌اند، هنوز ۵۰۰ هزار نفر کارت سوخت دریافت نکرده‌اند که به‌تدریج کارت‌های خود را دریافت خواهند کرد؛ اما تعدادی بیش از ۷۰۰ تا ۸۰۰ هزار کارت سوخت نیز در باجه‌های پست معطل مانده است. سامانه‌ای ایجاد کرده‌ایم تا مردم بتوانند وضعیت کارت خود را مشاهده و آن را تحویل بگیرند.

۹۰ درصد کارت سوخت‌ها ارسال شده است

علی نعمتی، مدیرعامل شرکت ملی پست ایران، تصریح کرد:

با تلاش‌های فراوان، ۹۰ درصد کارت سوخت در کشور ارسال شده است و کمتر از ۱۰ درصد معادل ۷۰۰ هزار کارت سوخت در صف ارسال هستند.

سوخت گیری با کارت جایگاه به ۲۰ لیتر محدود شد

مردم به سوخت‌گیری با کارت اختصاصی خود توجه نمی‌کنند

 عطاپور، عضو هیئت‌مدیره‌ی اتحادیه‌ی جایگاه‌داران سوخت، اعلام کرد در‌حال‌حاضر جایگاه‌ها در حال سرویس‌دهی به مردم هستند. وی با اشاره به ایجاد مشکلاتی با اجرای طرح الزام استفاده از کارت اظهار کرد:

در‌حال‌حاضر، برای مردم چندان تفاوتی ندارد که از کارت جایگاه‌ها یا کارت سوخت شخصی خودشان استفاده کنند. بنده نمی‌دانم اکنون با اجرای این طرح چه چیزی در حال آزمایش است و باید بررسی شود که اجرای این طرح با روش درستی پیش رفته یا خیر. در‌حال‌حاضر، در جایگاه‌ها نشانی از استقبال افراد از این طرح دیده نمی‌شود و برای اجرای این طرح، لازم است از روش‌های درستی استفاده شود. به‌طور مثال، می‌توان برای استفاده از کارت جایگاه‌داران مبلغی در نظر گرفت که به‌اعتقاد من در این صورت این طرح به‌درستی اجرایی می‌شود.