شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 5571
بازدید: 360

طرز درست کردن خامه روی کیک در منزل این امکان را به وجود می آورد که به راحتی خامه کیک دلخواه و مورد پسند خود را تهیه نمایید و با استفاده از آن انواع کیک خانگی را که برای مناسبت های مختلف از جمله تولد، سالگرد ازدواج و جشن های دیگر تهیه نموده اید، به بهترین شکل تزیین نمایید.در ادامه با ما همراه باشید.

روش اول تهیه خامه برای تزیین کیک و شیرینی تر:

مواد لازم برای خامه کیک

شکر100 گرم 
خامه پاستوریزه صبحانه2 بسته 
عصاره وانیلبه مقدار لازم 

دستور تهیه خامه کیک و شیرینی

برای تهیه این نوع خامه، دمای محیط کاملا بایستی سرد و خنک باشد. ظرف پیرکسی را داخل یخچال بگذارید تا خنک شود. سپس آب خامه صبحانه را کاملا جدا کرده و خامه را همراه شکر درون ظرف خنک بریزید.

حدود 10 تا 15 ثانیه با چنگال شکر و خامه را با هم مخلوط کنید. در ظرف را بگذارید و آن را 25 دقیقه داخل فریزر بگذارید تا خامه کمی یخ ببندد. بعد از این مدت زمان ظرف را از فریزر خارج کنید و خامه را از اطراف به سمت داخل هم بزنید.

دوباره در ظرف را بگذارید و آن را به مدت 20 تا 25 دقیقه درون فریزر قرار دهید. همین مراحل را انجام دهید تا خامه سفت و فرم گرفته شود. خامه را از اطراف ظرف به مرکز آن جمع کنید و عصاره وانیل را به خامه اضافه کنید و با همزن برقی با دور تند خامه را هم بزنید تا زمانی که خامه کاملا سفت و لطیف و پفکی شود و زمانی که ظرف را برمی گردانید از داخل آن نریزد و حجم خامه تقریبا 6 برابر حجم اولیه اش شده باشد. خامه کیک آماده شده را می توانید در ظرف در بسته در فریزر نگهداری کنید توجه کنید که زمان استفاده، خامه کیک را دوباره باید هم بزنید سپس استفاده کنید.

می توانید با استفاده از وسایل ساده و دم دست مانند: قاشق، چنگال، کارد و … خیلی راحت و آسان و زیبا کیک تولد خود را به زیبایی تزیین کنید.

طرز درست کردن خامه روی کیک

درست کردن خامه روی کیک

مواد لازم برای درست كردن خامه روی كيک:

 خامه پاستوریزه75 گرم 
 خاکه قند 1 قاشق سوپخوری (25 گرم)
 سفیده تخم مرغ 1 عدد

طرز درست کردن خامه کیک

برای درست کردن خامه، ابتدا خامه و خاکه قند را مخلوط کنید و ظرف خامه را روی یخ بگذارید و خامه را بزنید تا سفت شود و فرم بگیرد (فرم گرفتن خامه حدی است که اگر با قاشق روی خامه را خط انداختید خط قاشق محو نشود، در صورتی‌ که خامه را پیش از حد فرم گرفتن بزنید کره می شود) ممکن است.

سفیده تخم مرغ را جداگانه آنقدر بزنید تا پف کند و سفت شود به طوری که از ظرف نریزد، به نسبت هر دو سفیده تخم مرغ یک قاشق سوپخوری خاکه قند با آن مخلوط کنید و سپس سفیده ی آماده شده را کم کم داخل خامه زده شده بریزید و خوب مخلوط کنید.

طرز تهیه باترکریم

درست کردن خامه روی کیک

مواد لازم برای تهیه باترکریم:

 کره100 گرم 
 پودر قند یا پودر شکر 200 گرم
 شیر1-2 قاشق غذاخوری 
 وانیل 1 قاشق چایخوری
 نمک1/8 قاشق چایخوری (در صورت تمایل) 

طرز تهیه کریم کیک برای تزیین کیک و دسر

باترکریم خیلی خیلی آسان تهیه می شود و تقریبا هیچ نکته خاصی ندارد. به این صورت که ابتدا کره را از قبل داخل دمای محیط بگذارید تا نرم شود. پودر قندتان را یکی دو بار الک کنید که کاملا یکدست باشد. کره را که نرم شده یکی دو دقیقه با همزن بزنید تا کاملا یکدست و صاف شود. سپس پودر قند و نمک و وانیل را کم کم اضافه کنید و بزنید. اگر تمایل داشتید کرمتان رنگی باشد می توانید رنگ دلخواهتان را هم در این مرحله اضافه کنید. نمک را هم اگر دوست نداشتید می توانید حذف کنید.

شیر در این دستور برای این است که اگر باترکریم را در فضای خنک قرار دادید کاملا نبندد و کرم باقی بماند. یکی دو قاشق شیرتان را هم اضافه کنید. تا حدی که رنگ آن کرم خیلی روشن شود و کمی حجم آن زیادتر شود.

در انتها اگر احساس کردید باترکریم تان کمی شل است می توانید داخل یخچال بگذارید تا کمی سفت تر شود و سپس آن را استفاده کنید.

این را بدانید که باتر کریم نسبت به خامه خیلی سنگین تر است و توصیه می کنیم به مقدار زیاد استفاده نکنید.