شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 8862
بازدید: 170

یکی از نیازمندی‌های مهم برخی کاربران را می‌توان قابلیت ضبط صفحه‌نمایش ویندوز دانست، اما آیا می‌دانید که ضبط صفحه نمایش ویندوز ۱۰ با Game Bar، امکان‌پذیر است؟

شاید بسیاری از کاربران ویندوز ۱۰ با قابلیت Game Bar آشنا نباشند، اما این قابلیت می‌تواند به‌عنوان یک اپلیکیشن ضبط صفحه نمایش کارایی داشته باشد. توجه داشته باشید که این ویژگی جدیدی شناخته نمی‌شود و تقریبا دو سال قبل در ویندوز ۱۰ قرار گرفته است. امکان ضبط فایل اکسپلورر و دسکتاپ از طریق Game Bar وجود ندارد، اما می‌توانید بازی یا سایر برنامه‌ها را به خوبی ضبط کنید. در حقیقت این یک افزودنی اختصاصی بوده و باید تنظیمات مربوط به آن را در کامپیوتر، انجام دهید. در صورتی که به هر دلیلی Game Bar را در ویندوز ۱۰ دریافت نکرده‌اید، می‌توانید آن را از فروشگاه مایکروسافت به‌صورت رایگان دریافت کنید.

ضبط صفحه نمایش در ویندوز ۱۰ با Game Bar

قبل از آن که بخواهید ضبط صفحه نمایش را در ویندوز ۱۰ انجام دهید، باید Game Bar را مطابق با مراحل زیر فعال کنید.

۱: منوی استارت (Start) را باز کرده و عبارت تنظیمات (Settings) را در نوار جست‌وجو، تایپ کنید. برای ادامه کار هم باید روی برنامه تنظیمات (Settings App) کلیک کنید.

طریقه ضبط صفحه نمایش در ویندوز 10 با Game Bar

۲: روی برگه Gaming با آیکون ایکس‌باکس (Xbox) در تنظیمات برنامه، کلیک کنید.

۳: به منظور فعال‌سازی Game Bar، باید گزینه Record Game Clips, Screenshots and broadcast using Game Bar را فعال کنید. توجه داشته باشید که امکان تعیین میانبرهایی برای Game Bar وجود دارد و می‌توانید آن‌ها را مطابق با تنظیمات صفحه‌کلید خود، تغییر دهید.

ضبط صفحه نمایش در ویندوز 10

۴: وارد بخش Captures شوید تا بتوانید تنظیمات آن را مطابق با نیاز خود، تغییر دهید.

۵: در این بخش می‌توانید پوشه مقصد خود را برای ذخیره‌سازی فایل ضبط شده انتخاب کنید. دومین ویژگی مفید این بخش را می‌توان ضبط کردن پس‌زمینه دانست.

ضبط صفحه نمایش در ویندوز 10

استفاده از Xbox Game Bar در ویندوز ۱۰

تا الان روش ضبط صفحه‌نمایش با استفاده از Game Bar را آموزش دادیم و هم‌اکنون به روش ضبط صفحه‌نمایش با Xbox Game Bar خواهیم پرداخت.

۱: در تمام صفحات ویندوز ۱۰، می‌توانید با فشردن کلیدهای ترکیبی Windows + G وارد منوی Game Bar شوید. این بخش دارای ویجت‌های زیادی بوده و می‌توان مطابق با نیازهای شما همانند ضبط، عملکرد، صدا، گالری و سایر موارد، لایه‌های بیشتری اضافه کرد.

Game Bar

۲: به‌سادگی وارد برنامه‌های مختلف شوید و با فشردن هم‌زمان کلیدهای ترکیبی Windows + G، مجددا وارد Game Bar شوید. در بخش Capture، باید روی گزینه ضبط کردن (Record) کلیک کنید تا ضبط صفحه‌نمایش، آغاز شود.

Game Bar

۳: توجه داشته باشید که امکان انتخاب گزینه میکروفون (Microphone) به منظور ضبط صدا یا روایت یک ماجرا هنگام ضبط صفحه‌نمایش هم وجود دارد. شما می‌توانید برای خروج از Game Bar در هر نقطه‌ای، یک بار کلیک کنید. همچنین امکان استفاده از Volume Mixer در پنل Audio به منظور تنظیم حجم هر برنامه به‌صورت جداگانه وجود دارد.

ضبط صفحه نمایش

۴: برای مشاهده فایل‌های ضبط شده، کافی‌ست کلیدهای ترکیبی Windows + G را فشار دهید و روی گزینه Show All Captures که دقیقا پایین گزینه ضبط (Record) قرار دارد، کلیک کنید.

۵: از این منو می‌توانید برای مشاهده کلیپ‌های ضبط شده و حتی حذف آن‌ها استفاده کنید.

ضبط صفحه نمایش

برخلاف بسیاری از برنامه‌های شخص ثالث ضبط صفحه‌نمایش که می‌توانند فایل‌های شما را با ویجت‌ها و تایمرهای اضافی خراب کنند، ضبط‌های انجام شده از طریق Game Bar عملکرد بهتری دارند. ورود به Game Bar را می‌توان به‌عنوان ساده‌ترین روش ضبط صفحه‌نمایش در ویندوز ۱۰ به حساب آورد.