شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 3007
بازدید: 884
طریقه فعال کردن و غیرفعال کردن Swipe Typing در iOS 13

تایپ‌کردن از طریق کشیدن انگشت روی صفحه ( Swipe Typing ) یکی از قابلیت‌های جدید iOS 13 است که در ادامه روش فعال و غیرفعال‌سازی آن را به‌شما آموزش می‌دهیم.

قابلیت Swipe Typing به سیستم عامل iOS اضافه شد

پس از مدت‌ها انتظار، سرانجام قابلیت سوایپ تایپینگ به سیستم‌عامل iOS راه پیدا کرد. کاربران اندرویدی مدت‌ها است که از امکان تایپ‌کردن از طریق کشیدن انگشت روی صفحه‌نمایش بهره‌مند هستند و با انتشار رسمی iOS 13 این قابلیت برای کاربران گوشی‌های اپل نیز در دسترس قرار گرفته است.

اپل طی سال‌های اخیر نشان داده است که تمایل زیادی به اعمال تغییرات زیاد و عمده روی صفحه‌کلید سیستم‌عامل موبایلی‌اش ندارد. اگر به خاطر داشته باشید می‌دانید که تا پیش از انتشار iOS 8، امکان نصب کردن صفحه‌کلید‌های متفرقه (ترد پارتی) روی گوشی‌های خانواده‌ی آیفون وجود نداشت. حتی پس از فراهم کردن امکان نصب صفحه‌کلیدهای متفرقه، بسیاری از کاربران آی‌او‌اس تصمیم گرفتند همچنان از صفحه‌کلید اصلی خود این سیستم‌عامل استفاده کنند؛ زیرا این صفحه‌کلید به‌طور کامل با تمام سیستم‌عامل یکپارچه شده بود و راحتی خاصی به‌کاربر منتقل می‌کرد.

قابلیت Swipe Typing در iOS 13

خبر خوب این است که از این پس لازم نیست به کاربران اندرویدی برای داشتن قابلیت سوایپ تایپینگ غبطه بخورید؛ اپل در جدیدترین نسخه‌ی سیستم‌عامل موبایلی‌اش یعنی iOS 13 امکان بهره‌مندی از قابلیت سوایپ تایپینگ را برای کاربرانش فراهم کرده است.

اپل از این قابلیت جدید با نام Slide to Type یاد می‌کند؛ Slide to Type اساسا عملکردی مشابه صفحه‌کلید‌های قدیمی Swype مربوط به سال ۲۰۱۳ دارد. بدین صورت که کاربر انگشتش را در صفحه‌کلید روی حروف مدنظرش می‌کشد تا به‌راحتی آن‌ها را در زمانی سریع انتخاب کند. هوش مصنوعی دستگاه از روی حرکت انگشت‌تان می‌تواند تشخیص دهد که در حال تایپ چه واژه‌ای هستید. قابلیت سوایپ تایپینگ، امکان تایپ کردن با یک دست را بسیار ساده‌تر از قبل می‌کند؛ دقیقا به همین دلیل است که قابلیت سوایپ تایپینگ محبوبیت بسیار زیادی در بین کاربران دارد.

آموزش فعال یا غیرفعال کردن سوایپ تایپینگ در تنظیمات iOS

این قابلیت که در گوشی‌های آیفون، Slide to Type نامیده می‌شود،‌ به‌صورت پیش‌فرض در iOS 13 فعال است. اگر به‌‌دنبال غیرفعال‌سازی یا فعال کردن مجدد آن هستید، در ادامه می‌توانید بفهمید که چگونه می‌توانید این کار را انجام دهید. بدین منظور به مسیر زیر بروید:

Settings -> General -> Keyboard

در قسمت‌ پایینی این صفحه،‌ بخش Slide to Type را پیدا و گزینه‌ی کنار آن را بسته به نیازتان، فعال یا غیرفعال کنید. 

قابلیت سوایپ تایپینگ در iOS 13

ذکر این نکته ضروری است که قابلیت Slide to Type در آیفون، در حال حاضر از تمامی زبان‌ها پشتیبانی نمی‌کند. این یعنی اگر شما به زبان انگلیسی تایپ نمی‌کنید، فعلا نمی‌توانید از امکانات Slide to Type بهره بگیرید.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید