شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

انتقال چت از واتساپ به تلگرام
شناسه پست: 11373
بازدید: 165

تلگرام راه انتقال کاربران از واتساپ به این شبکه اجتماعی را هموارتر کرد. نسخه به‌روز تلگرام به کاربران این اجازه را خواهد داد تا گفتگوهای خود که در واتساپ میباشد را بدون حذف کردن به تلگرام انتقال دهند.

مدتی پیش سیاست‌های جدید واتساپ که در رابطه با حریم خصوصی کاربران بود تغییر کرد و بسیاری از کاربران در سراسر دنیا تصمیم گرفتند تا از این شبکه اجتماعی کوچ کنند و به پیام‌رسان دیگری بروند. بعد از این اتفاق، تلگرام مورد توجه کاربران زیادی قرار گرفت.

تلگرام که همیشه یک تیم خوش‌فکر دارد، با ارائه نسخه جدید، راهی بسیار هوشمندانه و خارق‌العاده‌ معرفی کرده تا کاربران زیادی را ترقیب به استفاده از پیام‌رسان خود کند. در به‌روزرسانی اخیر این اپلیکیشن به کاربران اجازه داده خواهد شد تا تاریخچه‌ی چت‌های خود را از دیگر پلتفرم‌های پیام‌رسان به‌خصوص واتساپ، به تلگرام انتقال دهند. این قابلیت به این معنی است که اگر حساب کاربری خود را از واتساپ حذف کنید، می‌توانید پیام‌ها و چت‌های خود را حفظ کنید و آن‌ها را به تلگرام انتقال دهید. این قابلیت روی سیستم‌عامل iOS با به‌روزرسانی نسخه‌ی 7.4 تلگرام ارائه شده است.

کمپانی تلگرام اعلام کرده است که در به‌روزرسانی بعدی این قابلیت‌ را برای گوشی‌های اندرویدی نیز معرفی خواهد کرد. براساس توضیحاتی که در بالا داده شد کاربران علاوه بر واتساپ می‌توانند چت‌های خود را از سرویس‌های پیام‌رسان Line و KakaoTalk نیز به تلگرام انتقال دهند. کاربران در گزارش‌هایی مختلف اعلام کردند که با آزمودن این امکان در سیستم‌عامل آی‌او‌اس اکنون در نسخه‌ی 7.4.1 این اپلیکیشن، این قابلیت فراهم شده تا چت‌های واتساپ انتقال پیدا کند.

البته گفته شده پیش شرطی برای این کار وجود دارد که اگر بخواهید با همان کاربر که در واتساپ چت می‌کردید چت‌ کردن را ادامه دهید باید هر دو از قبل پیام‌رسان تلگرام را داشته باشند و از آن استفاده کرده باشند و شماره‌تلفن یکدیگر را در فهرست مخاطبان خود ذخیره کنند.

این قابلیت جالب در حالی منتشر شد که کاربران این شبکه اجتماعی یعنی تلگرام در سراسر جهان نیم میلیارد هستندو در مقابل با ریزش کاربران فعال واتساپ این شرکت اعلام کرد که اجرایی شدن قوانین جدید حریم خصوصی را سه ماه به ‌تأخیر خواهد انداخت و تأکید داشته است که سیاست‌های جدید حفظ حریم شخصی این پلتفرم به‌هیچ‌عنوان امنیت چت‌ها و اطلاعات شخصی کاربران را به‌خطر نمی‌اندازد. با این حال کاربران زیادی در سراسر جهان وسوسه خواهند شد تا به تلگرام نقل مکان کنند و از آن استفاده کنند.

آموزش انتقال چت از واتساپ به تلگرام

انتقال چت‌های واتساپ به تلگرام به صورت جداگانه انجام خواهد شد؛ اما به نظر می‌رسد که در واتساپ علاوه بر چت‌های فرد‌به‌فرد، چت‌های گروهی نیز قابل انتقال به تلگرام هستند.

برای وارد شدن به تمامی گفت‌وگو‌ها در سرویس‌های کمپانی فیس‌بوک که البته با سیستم‌عامل IOS در اختیار کاربران است، باید از روش زیر اقدام کنند.

Move your message history from apps like WhatsApp, Line and KakaoTalk to Telegram.https://t.co/PediepRhyt pic.twitter.com/VPeuilGt2T— Telegram Messenger (@telegram) January 28, 2021

برای شروع یکی از گفت‌وگوها را در واتساپ باز کنید و در بالای آن صفحه چت یا بر روی نام گروه یا نام مخاطب ضربه بزنید تا به صفحه اطلاعات پروفایل کاربر منتقل شوید. در مرحله بعد بر روی گزینه Export Chat بزنید تا برگه‌ی اشتراک‌گذاری در آی‌او‌اس به‌نمایش درآید و تلگرام را انتخاب کنید. و در ادامه باید یکی از چت‌های تلگرام یا کاربر این شبکه اجتماعی را انتخاب کنید تا پیام‌ها از واتساپ به چت موردنظر منتقل شوند.

برای کاربران اندرویدی نیز باید بر روی دکمه سه نقطه در سمت راست نوار بالای صفحه‌ی چت ضربه بزنند و از بین گزینه‌های به‌نمایش درآمده More را لمس کنند تا گزینه‌ی Export Chat را پیدا کنند. البته هنوز این قابلیت برای اندروید در دسترس نیست.

در توضیحاتی که کمپانی تلگرام در رابطه با این قابلیت اعلام کرده، گفته شده است که پیام‌هایی که از پلتفرم‌های دیگر به تلگرام منتقل شود یک برچسب Imported خواهد داشت که نشان می‌دهد این پیام‌ها در چه تاریخی ارسال شدند و در چه زمانی به تلگرام منتقل شدند. البته این پیام‌ها که منتقل می‌شوند به همه‌ی افراد حاضر در گفت‌وگو نشان داده خواهد شد.

دیگر قابلیت‌های این ویژگی تنظیمات انتقال چت‌ها همراه تصاویر یا بدون تصاویر و فایل‌های چندرسانه‌ای است که در گذشته بین کاربران منتقل شده است. به این نکته نیز باید توجه کرد که چت‌های انتقالی براساس زمان انتقال آن‌ها نشان داده می‌شوند، نه از زمانی که در اصل ارسال شده‌اند.