شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

مایکروسافت اج سومین مرورگر محبوب دنیا شد
شناسه پست: 12393
بازدید: 180

مرورگر کروم همواره بیشترین سهم بازار را در بین مرورگرها داشته است و جایگاه سوم هم مربوط به فایرفاکس بوده است. حالا اما مایکروسافت اج توانسته است با کنار زدن فایرفاکس، به جایگاه سوم برسد.

بعد از اینکه مایکروسافت مرورگر اج را مبتنی بر موتور کرومیوم ارائه کرد، توانست کاربران زیادی را به سمت خود جذب کرده و البته قابلیت‌های جذابی را ارائه کرد. این محبوبیت به اندازه‌ای بوده است که مرورگر فایرفاکس جایگاه سوم محبوب‌ترین مرورگر را حالا به مایکروسافت اج داده است.

کافی است به نمودار زیر نگاهی بیندازید که سهم بازار مرورگرهای مختلف در ماه‌های مختلف را نمایش می‌دهد. جالب است بدانید که در ماه مارس برای اولین بار، سهم بازار مرورگر اج با مقدار 8.03 درصد، بیشتر از فایرفاکس با سهم بازار 7.95 درصد شده است. البته همان‌طور که می‌بینید از نوامبر 2020 به مرور فاصله‌ی بین سهم بازار این دو مرورگر کم و کمتر شد تا بالاخره در ماه مارس، مرورگر اج توانست از فایرفاکس پیشی بگیرد. بدون شک این پیشی گرفتن مدیون قابلیت‌ها و ویژگی‌های جدیدی که به مرورگر اج اضافه شده و همچنین بهبود عملکرد آن است.

Source: StatCounter Global Stats – Browser Market Share

البته باید بگوییم که چنین اتفاقی در ماه نوامبر 2020 برای مایکروسافت اج در آمریکا رخ داده بود و حالا به نظر می‌رسد که به سراسر دنیا گسترش یافته است و همان دیدگاه در حال منعکس شدن در سراسر دنیاست. از این رو این احتمال وجود دارد که مایکروسافت اج جایگاه سوم خود را در سراسر جهان تثبیت کند.

شاید این خبر کمی عجیب باشد زیرا اگرچه اینترنت اکسپلورر روزی اولین مرورگر اینترنت در سراسر دنیا بود، اما کروم و… معادله را سال‌هاست که به هم زده بودند. حالا مایکروسافت با مرورگر قصد دارد باز هم به میدان بازی بازگردد. با این حال هنوز هم اج راه طولانی برای رسیدن به جایگاه مناسبی در این رقابت باید طی کند. شاید یکی از ویژگی‌هایی که کاربران را به سمت مایکروسافت اج سوق داده است، ابزار داخلی مقایسه قیمت باشد.

شما از کدام مرورگر استفاده می‌کنید؟ دلیل انتخابتان چیست؟ آیا از مرورگر کرومیوم اج استفاده می‌کنید؟ تجربه‌ی شما در استفاده از آن چیست؟