شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 1714
بازدید: 195
مدیرعامل جدید رایتل به رسمیت شناخته نشد

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با انتشار بیانیه‌ ای انتصاب مینا مهرنوش که عصر دیروز به عنوان مدیر عامل جدید رایتل معرفی شده بود را فاقد وجاهت دانست و خبر داد که تصمیمات وی مورد قبول رگولاتوری نخواهد بود.

وزارت ارتباطات مدیرعامل جدید رایتل را به رسمیت نمی‌شناسد

ظهر امروز رگولاتوری اعلام کرده بود که برای انتصاب مدیرعامل و اعضای هیات مدیره اپراتورهایی که بالای ۵۰۰ هزار کاربر دارند، افراد باید از لحاظ فنی صلاحیت رگولاتوری را دریافت کنند. اما عصر امروز و چند ساعت بعد، رایتل رسماً مینا مهرنوش را به عنوان مدیرعامل جدیدش معرفی کرد و گفت که او از دوم شهریور ماه به عنوان مدیرعامل انتخاب شده است.

با اینکه انتصاب مدیرعامل جدید رایتل به‌طور رسمی از وب‌سایت این اپراتور اعلام شد، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی انتصاب مدیرعامل جدید رایتل را فاقد وجاهت دانست و باید دید در روزهای آینده چه تصمیمی برای سمت مدیر عاملی رایتل در نظر گرفته خواهد شد. در متن منتشر شده از سوی رگولاتوری نوشته شده است:

حالا رگولاتوری با انتشار بیانیه‌ای رسماً اعلام کرده که انتصاب مهرنوش از نظرش فاقد وجاهت بوده و تصمیمات وی مورد قبول رگولاتوری نیست. سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همچنین اعلام کرده است که علیرغم ادعای انتصاب مدیرعامل جدید از دوم شهریور ماه، تمامی مکاتبات اپراتور رایتل با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ابتدای شهریور تاکنون با امضای سرپرست این اپراتور انجام شده است.

متن کامل بیانیه رگولاتوری به این شرح است:

« با توجه به اخبار منتشر شده در خصوص انتصاب مدیرعامل جدید برای شرکت خدمات ارتباطی رایتل ، ذکر موارد زیر ضروری است:

۱- بر اساس پروانه های صادر شده از سوی رگولاتوری، مصوبات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات برای تمامی دارندگان پروانه لازم الاجراست و این موضوع در پروانه رایتل نیز با صراحت قید شده است.

۲- مصوبه الزامات احراز صلاحیت حرفه ای مدیران و دارندگان پروانه در حوزه ICT به اپراتور مذکور ابلاغ و برای اپراتور درباره انتصاب مدیرعامل جدید نیز لازم الاجراست.

۳- علیرغم ادعای انتصاب مدیر عامل جدید از دو شهریور ماه، تمامی مکاتبات اپراتور رایتل با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از ابتدای شهریور تاکنون با امضای سرپرست این اپراتور انجام شده است.

۴- بر اساس مصوبه کمیسیون هرگونه انتصاب قبلی در خصوص مدیر عامل و اعضای هیات مدیره که در روزنامه رسمی ثبت شده باشد مشمول مصوبه اخیر کمیسیون نمی باشد. که این موضوع در خصوص مدیر عامل جدید محقق نشده است. لذا با توجه به موارد فوق و به دلیل عدم رعایت مصوبه کمیسیون این انتصاب از نظر رگولاتوری فاقد وجاهت بوده و اقدامات و تصمیمات ایشان مورد قبول رگولاتوری نخواهد بود. بدیهی در صورت اصرار شرکت مذکور برای انتصاب ایشان لازم است تا مشخصات و سابقه کاری ایشان برای رگولاتوری ارسال شود تا مراحل بررسی صلاحیت حرفه ای ایشان بر اساس مصوبه کمیسیون صورت پذیرد.»