شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 1365
بازدید: 231
معرفی دوچرخه برقی اشکودا کلمنت

اشکودا در نمایشگاه یورو بایک دوچرخه‌ی برقی متفاوتی به‌ نام کلمنت را رونمایی کرد. این دوچرخه به موتور چهار کیلو واتی و باتری لیتیوم‌ یونی مجهز است.

اشکودا دوچرخه برقی کلمنت را معرفی کرد

۱۲۴ سال پیش، واکلاف لوریان و واکلاف کلمنت شرکت اشکودا را تأسیس کردند که اولین محصول آن دوچرخه‌ ای موتور دار بود. حالا اشکودا بار دیگر به اصل خود بازگشته و دوچرخه‌ ای الکتریکی به‌ نام کلمنت را رونمایی کرده است. این موتورسیکلت برقی به‌طور رسمی در نمایشگاه خودرو ژنو امسال رونمایی خواهد شد؛ ولی در‌حال‌ حاضر در نمایشگاه یورو بایک (Eurobike) معرفی شده است.

Skoda KLEMENT

داستان تأسیس اشکودا نیز بسیار جالب است. کلمنت که با موتور سیکلت آلمانی خود مشکل داشت، خرابی‌ های موتور سیکلت خود را با سازنده‌ ی آلمانی آن در میان گذاشت؛ اما سازنده‌ی آلمانی به‌جای پاسخ به درخواست وی، نامه‌ای توهین‌ آمیز برایش فرستاد، همین باعث شد کلمنت تصمیم بگیرد شرکت خود را تأسیس کند. کلمنت از موتور برقی جاسازی‌ شده درون چرخ به قدرت چهار کیلو وات استفاده و انرژی این دو موتور برقی را نیز دو باتری لیتیوم‌ یون ۱,۲۵۰ وات‌ ساعتی تأمین می‌کند. 

Skoda KLEMENT

مشخصات فنی این دوچرخه برقی

موتور برقی می‌تواند این دوچرخه را به حداکثر سرعت ۴۵ کیلومتر‌ بر‌ ساعت برساند. باتری‌ ها نیز با هر بار شارژ ۶۲ کیلومتر مسافت را می‌پیمایند. بیشتر بخش‌های کلمنت از آلومینیوم ساخته شده‌ است؛ به همین دلیل، وزن آن فقط ۲۵ کیلوگرم است. باتری‌ها را برای شارژ کردن می‌توان جدا و در خانه به شارژر متصل کرد. اگر به ظاهر کلمنت دقت کنید، متوجه خواهید شد کمی با سایر دوچرخه‌ های برقی متفاوت است. در کلمنت کابل یا سیم‌ کشی و حتی دسته یا جکی نیز دیده نمی‌شود. برای سرعت‌ گرفتن کلمنت، تنها باید پدال‌ مسطح را به جلو زاویه داد و برای توقف نیز باید آن‌ها را به‌سمت عقب چرخاند. از این نظر، کلمنت به هاوربرد شباهت دارد. 

Skoda KLEMENT

سیستم ترمز در جلو از نوع هیدرولیکی مجهز به ABS و در عقب نیز سیستم ترمز با قابلیت بازیابی انرژی ترمز استفاده شده است. از‌ آنجا‌ که کلمنت دوچرخه‌ ای قرن بیست‌ و‌ یکمی است، روی بدنه‌ ی جایگاه قرار گیری تلفن همراه هوشمند نیز قرار دارد. امکان دیدن میزان شارژ باتری‌ ها با استفاده از برنامه‌ ی اشکودا در تلفن‌ همراه نیز فراهم است و در صورت بروز حادثه، این برنامه می‌تواند به‌ طور خودکار اورژانس را خبر کند. کلمنت به نور پردازی و چراغ‌ های راهنمای LED مجهز شده است که روی پدال‌ ها قرار دارند.