شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 3434
بازدید: 286
نحوه استفاده از آدرس ایمیل iCloud در اندروید

بسیاری از کاربران فکر می‌کنند درصورت مهاجرت از iOS به اندروید، دیگر توانایی استفاده از آدرس ایمیل iCloud را نخواهند داشت؛ این گفته حقیقت ندارد. در ادامه نحوه‌ی انجام این کار را آموزش می‌دهیم.

اگر استفاده از گوشی‌های آیفون اپل را متوقف کنید و وارد دنیای گوشی‌های اندرویدی شوید،‌ مجبور نیستید سرویس‌های مختلف آی‌کلاود نظیر iCloud Mail را کنار بگذارید. گرچه اپل روند استفاده از آدرس ایمیل iCloud را در دستگاه‌های اندرویدی تسهیل نکرده است، اما امکان انجام این کار وجود دارد. 

در این آموزش به‌شما پیشنهاد می‌کنیم که از اپلیکیشن جیمیل (Gmail) استفاده کنید؛ با این حال اکثر اپلیکیشن‌های ایمیلی به شما اجازه‌ی ورود از طریق حساب کاربری آی‌کلاود را می‌دهند و می‌توانید به‌دلخواه یکی از آن‌ها را برگزینید. 

قبل از اینکه کار را شروع کنید، باید تغییراتی را در حساب کاربری آی‌کلاود اعمال کنید. سیستم احراز هویت دومرحله‌ای اپل به‌طور معمول ورود از طریق حساب آی‌کلاود در اپلیکیشن‌های متفرقه (ترد پارتی) را به کار سختی تبدیل می‌کند. با این‌ حال اپل به‌شما اجازه می‌دهد، رمز عبور خاصی را به‌طور ویژه برای اپلیکیشن‌های متفرقه تولید کنید تا از طریق آن به حساب کاربری آی‌کلاود وارد شوید.

بدین منظور ابتدا وارد وب‌سایت رسمی اپل شوید و نام کاربری و رمز عبور اپل ID-تان را وارد کنید. پس از ورود به حساب کاربری، به سمت پایین اسکرول کنید تا به بخش Security برسید؛ در Security، بخش App-specific passwords را پیدا کنید و در زیر آن روی Generate password کلیک کنید:

بخش App-specific passwords

آی کلاود / iCloud

اگر این بخش را در قسمت Security نمی‌بینید، باید احراز هویت دومرحله‌ای را روی حساب کاربری اپل خود فعال کنید. به‌منظور فعال‌سازی این قابلیت،‌ به یک مک، آیفون یا آیپد نیاز پیدا خواهید کرد. 

در صفحه‌ی جدید، توضیحاتی مختصر درمورد رمز عبور بنویسید. پس از نوشتن توضیحات موردبحث، روی گزینه‌ی Create کلیک کنید:

آی کلاود / iCloud

رمز عبوری را که اپل برای شما تولید می‌کند، ذخیره کنید. به‌منظور کامل کردن فرایند‌ی لاگین، باید از رمز عبور جدید به‌‌جای رمز عبور اپل ID استفاده کنید. پس از طی کردن این مراحل وارد مرحله‌ی بعد شوید تا حساب کاربری آی‌کلاود را به جی‌میل اضافه کنید.

پس از تولید رمز عبور جدید، همه‌چیز آماده است تا آدرس ایمیل iCloud خودتان را با جیمیل همگام‌سازی کنید؛ دلیل پیشنهاد ما به استفاده از جیمیل، این است که اپلیکیشن موردبحث روی همه‌ی گوشی‌های اندرویدی وجود دارد و اکثر کاربران این سیستم‌عامل از جیمیل به‌عنوان اپلیکیشن پیش‌فرض برای مشاهده‌ی ایمیل‌ها استفاده می‌کنند. یادآوری می‌شود، مراحلی که در ادامه می‌آید، برای دیگر اپلیکیشن‌های ایمیلی نیز صدق می‌کند.

برای آغاز کار، انگشت خودتان را از سمت بالای نمایشگر به پایین بکشید (سوایپ کنید) تا پنل نوتیفیکیشن به‌نمایش درآید. سپس روی آیکون چرخ‌دنده ضربه بزنید تا وارد منوی تنظیمات شوید. البته می‌توانید به‌جای انجام این کار، وارد فهرست اپلیکیشن‌ها شوید و سپس روی تنظیمات ضربه بزنید:

 آدرس ایمیل iCloud

مراحل اضافه کردن حساب جیمیل به گوشی

در منوی اصلی تنظیمات، روی Accounts ضربه بزنید. بسته به نوع دستگاهی که استفاده می‌کنید و نسخه‌ی اندروید آن، این بخش ممکن است نام دیگری نظیر Accounts and Backup داشته باشد:

آی کلاود

اگر از گوشی سامسونگ استفاده می‌کنید، پس از ورود به منوی بعدی، مجددا روی گزینه‌ی Accounts ضربه بزنید. در دیگر دستگاه‌های اندرویدی، احتمالا با مرحله‌ی دوم مواجه نخواهید شد و مستقیما به مرحله‌ی بعد خواهید رفت:

 آدرس ایمیل iCloud

در این مرحله شاهد فهرستی از حساب‌های کاربری همگام‌سازی‌شده با دستگاه‌تان خواهید بود. صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید تا به بخش آخر فهرست موردبحث برسید؛ در آنجا روی گزینه‌ی Add account ضربه بزنید:

نحوه استفاده از آدرس ایمیل iCloud در اندروید

در مرحله‌ی بعد گزینه‌ی (Personal (IMAP را که در سمت راست آن، آیکون جی‌میل دیده می‌شود انتخاب کنید:

در این مرحله، صفحه‌ی Sing-in جی‌میل روی صفحه ظاهر می‌شود. شما باید آدرس ایمیل آی‌کلاود را تایپ کنید و روی Next ضربه بزنید:

نحوه استفاده از آدرس ایمیل iCloud در اندروید

رمز عبوری را که در ابتدای آموزش از طریق وب‌سایت اپل به‌دست آوردید، در این مرحله وارد کنید؛ توجه داشته باشید که منظور از رمز عبور، رمز عبور اپل ID نیست. پس از تایپ کردن رمز عبور موردبحث، روی Next ضربه بزنید:

نحوه استفاده از آدرس ایمیل iCloud در اندروید

وارد شدن به حساب آی کلاود از طریق جیمیل

اگر آدرس ایمیل و رمز عبور را به‌درستی وارد کرده باشید، خواهید توانست در اندروید (از طریق اپلیکیشن جی‌میل) وارد حساب کاربری آی‌کلاود شوید؛ پس از ورود به حساب کاربری، روند همگام‌سازی ایمیل آی‌کلاود با گوشی آغاز خواهد شد. در این مرحله احتمالا لازم است برخی تنظیمات اضافه را اعمال کنید؛ تنظیماتی نظیر اینکه تمایل دارید جی‌میل هر چند وقت یک‌بار ایمیل‌های‌تان را همگام‌سازی کند.

برای اینکه از همگام‌سازی کامل ایمیل آی‌کلاود با دستگاه اندرویدی اطمینان حاصل کنید، می‌توانید وارد اپلیکیشن جی‌میل شوید؛ سپس در بخش سمت چپ بالا، روی گزینه‌ی منو ضربه بزنید. در این صفحه باید ایمیل آی‌کلاودتان در کنار دیگر ایمیل‌ها قابل‌رؤیت باشد. برای ورود به این حساب، می‌توانید روی آن ضربه بزنید. حال می‌توانید با استفاده از اپلیکیشن جی‌میل، ایمیل‌های مربوط به حساب آی‌کلاود را ارسال و دریافت کنید.

البته همان‌طور که اشاره کردیم، می‌توان از طریق دیگر اپلیکیشن‌‌های اندرویدی نیز وارد حساب کاربری آی‌کلاود شد. درواقع برای همگام‌سازی ایمیل‌های آی‌کلاود با گوشی‌های اندرویدی، لزوما مجبور نیستید از جی‌میل استفاده کنید. جایگزین‌های مناسب دیگری نیز نظیر مایکروسافت اوت‌لوک وجود دارند. روند کار برای این اپلیکیشن‌ها هم شبیه آن‌چیزی است که بالاتر گفتیم. 

اپلیکیشن اوت‌ لوک

برای مثال در اپلیکیشن اوت‌لوک باید روی منو ضربه بزنید، سپس وارد آیکون مربوط به اضافه کردن ایمیل شوید؛ این آیکون، پاکت‌نامه‌ای سفید‌رنگ با علامت + در گوشه‌ی آن است:

مایکروسافت اوت لوک / Microsoft Outlook

در این مرحله، آدرس ایمیل آی‌کلاود را تایپ کنید و روی گزینه‌ی Continue ضربه بزنید:

مایکروسافت اوت لوک / Microsoft Outlook

اوت‌لوک در این مرحله به‌صورت خودکار تشخیص می‌دهد که در حال تلاش برای ورود به حساب کاربری iCloud هستید؛ بنابراین لازم نیست کار دیگری انجام دهید. تنها باید رمز عبورتان را تایپ کنید و روی گزینه‌ی تیک در قسمت بالا سمت راست صفحه ضربه بزنید:

مایکروسافت اوت لوک / Microsoft Outlook

با انجام مراحل بالا، خواهید توانست از طریق اپلیکیشن اوت‌لوک، ایمیل‌های حساب آی‌کلاود را مشاهده کنید و کارهای دیگری نیز انجام دهید.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید