شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 422
بازدید: 207
همکاری سامسونگ و ال جی بعد از محدودیت اعمال شده از سوی ژاپن

به‌ دنبال اعمال محدودیت‌ های تجاری ژاپن ضد کره‌ ی جنوبی، سامسونگ به‌ دنبال همکاری با تأمین‌ کننده‌ های جدید از جمله ال‌ جی است.

افزایش اختلافات تجاری میان ژاپن و کره‌ی جنوبی

افزایش اختلافات تجاری میان ژاپن و کره‌ی جنوبی کسب‌وکار صفحه‌نمایش و نیمه‌هادی‌های سامسونگ را با تهدید جدی مواجه کرده است. سامسونگ با توجه به این تهدیدات، برنامه‌هایی را برای مقابله با مشکلات احتمالی آینده در پیش گرفته است.گفته می‌شود که این غول کره‌ای به‌دنبال جایگزین کردن تأمین‌کننده‌های بومی برای مواد ضروری خود است. همچنین این شرکت در نظر دارد با تأمین‌کننده‌های مختلفی در بخش گوشی‌های هوشمند همکاری کند.

ژاپن سه نوع مواد مختلف را در فهرست محدودیت‌های کره‌ی جنوبی قرار داده که شامل پلی‌ایمید‌های ترکیبی با فلور و لاک نوری و هیدروژن فلوئورید می‌شود. این محدودیت‌ها تأثیر مستقیمی روی تولید صفحه‌نمایش‌ها و تراشه‌های سامسونگ دارد.بنابراین، سامسونگ از مدت‌ها قبل تلاش می‌کند تا تأمین‌کننده‌های جایگزینی را در خارج از ژاپن برای این مواد ضروری پیدا کند. این شرکت درحال مذاکره با تأمین‌کننده‌های چینی و تایوانی و تعدادی از شرکت‌های محلی است.

تأمین فیلم‌های بی‌رنگ پلی‌ایمید (CPI)

SKC یک شرکت تولیدکننده‌ی مواد شیمیایی کره‌ای است که می‌تواند تأمین فیلم‌های بی‌رنگ پلی‌ایمید (CPI) را بر عهده بگیرد که در تولید صفحه‌های نمایش تاشدنی نقش مهمی ایفا می‌کنند. درحال‌ حاضر سامسونگ فیلم‌های CPI خود را از یک شرکت ژاپنی به‌نام سومیتومو تأمین می‌کند.همچنین احتمال دارد این غول کره‌ای برای تولید محصولات تاشدنی آینده‌ی خود با یک شرکت تولید‌کننده‌ی داخلی به‌نام Kolon Industries همکاری کند. گفته می‌شود سامسونگ فعلا برای تولید گوشی تاشدنی گلکسی فولد به اندازه‌ی کافی CPI در اختیار دارد تا عرضه‌ی این محصول تحت تأثیر مشکل یادشده قرار نگیرد. گلکسی فولد به‌زودی روانه‌ی بازار می‌شود.

همکاری سامسونگ و ال جی

ازآنجایی که طولانی شدن اختلافات تجاری با ژاپن دور از ذهن نیست، سامسونگ به ‌دنبال تنوع بخشی به تأمین‌کنندگان قطعات گوشی‌های هوشمند خود است. سامسونگ، شرکت LG Chem را برای همکاری جهت تأمین بخشی از باتری‌های مورد نیاز گوشی گلکسی نوت ۱۰ برگزیده است. به‌گفته‌ی برخی منابع، ‌از آنجایی که مواد لازم برای ساخت باتری‌ها مثل تفکیک‌کننده‌ها (separator) نیز می‌توانند در بدترین حالت ممکن  مورد تحریم ژاپن قرار بگیرند، همکاری جدید میان سامسونگ و ‌ال‌جی می‌تواند برای هر دو شرکت سودمند باشد.درحال حاضر سامسونگ باتری‌های مورد نیاز خود را از شرکت وابسته به خود یعنی Samsung SDI و بعضی از منابع خارجی تأمین می‌کند.