شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 182
بازدید: 210
هوآوی همچنان در لیست سیاه آمریکا قرار دارد

گزارشاتی منتشر شده که نشان می دهند هوآوی هنوز در فهرست سیاه آمریکا قرار دارد و تحریم های دولت ترامپ علیه آن همچنان به وقت خود باقی هستند.

طبق گزارش رویترز، مقامات ارشد وزارت بازرگانی آمریکا به کارکنان این سازمان اطلاع داده اند که هوآوی همچنان در فهرست سیاه این کشور قرار دارد و شرکت های آمریکایی برای مراودات تجاری با این شرکت با مشکل روبرو هستند.

توافق

همانطور که هفته گذشته در خبرها خواندید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا طی توافقی که با شی جین پینگ رهبر چین انجام داد اعلام نمود که تحریم ها را تا حدود زیادی کاهش می دهد و امکان مراوده این غول فناوری چینی با شرکت های آمریکایی را فراهم می کند. در واقع ترامپ به رهبر چین وعده داد که به شرکت های آمریکایی اجازه می دهد محصولاتشان را مانند سابق به هوآوی بفروشند.

شرکت های آمریکایی می توانند تجهیزات خود را به هوآوی بفروشند. منظورم تجهیزاتی است که فروششان خطری را متوجه امنیت ملی کشور نمی کند.

هوآوی

رئیس جمهور آمریکا همچنین در صحبت هایش خاطر نشان کرد که هوآوی نقش بسیار پررنگی در مذاکرات تجاری میان چین و آمریکا ایفا می کند.

همانطور که در خبرها خواندید حدودا سه ماه پیش هوآوی به فهرست سیاه آمریکا اضافه شد و استدلال ترامپ هم این بود که شرکت مورد بحث برای دولت چین جاسوسی می کند و تحریم های آن علیه کشورمان را هم دور زده است.

هوآوی همچنان در لیست سیاه آمریکا قرار دارد

ایمیل ارسالی برای رویترز مبنی بر باقی ماندن نام هوآوی در فهرست سیاه آمریکا را جان ساندرمن معاونت دفتر صادرات اداره بازرگانی آمریکا برای رویترز ارسال کرده است. در این نامه همچنین ذکر شده که هرگونه درخواست شرکت های آمریکایی برای فروش محصول باید با در نظر داشتن این نکته بررسی شود که نام هوآوی همچنان در فهرست سیاه آمریکا قرار دارد ضمن اینکه احتمال رد شدن این درخواست ها هم وجود دارد.

هوآوی نیز با ارسال بیانیه ای برای رویترز به نقل از رن ژنگفی چنین گفت که اظهارات ترامپ در حاشیه اجلاس گروه ۲۰ «برای شرکت های آمریکایی خوب بوده اند. ما تاثیر چندانی را در شرایط کنونی احساس نمی کنیم اما همچنان تمرکزمان را روی کارمان می گذاریم تا به بهترین نحو آن را انجام دهیم.»