شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 8043
بازدید: 128

نوبخت گفت: سازمان برنامه و بودجه از امشب تا فردا شب، ۲۴ هزار میلیارد تومان حقوق اسفند کارکنان را واریز خواهد کرد.

آغاز واریز حقوق اسفند ماه کارکنان دولت از امشب

محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر از برنامه ریزی‌های دولت برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد و گفت: بخش زیادی از برنامه‌های دولت بر این مبناست که با ترفند‌های بهداشتی از ابتلای به این بیماری جلوگیری شود و همچنین در صورت ابتلا چطور آن را شکست دهیم.

وی افزود: تاکنون یک هزار و ۶۱۰ میلیارد تومان به وزارت بهداشت غیر از ردیف‌های بودجه‌ای پرداخت کرده ایم. ۵۳۰ میلیارد تومان به ستاد ملی کرونا و مابقی را به دانشگاه‌ها و ستاد مقابله با کرونا در تهران اختصاص دادیم.

نوبخت گفت: دیروز توانستیم وارد قرارگاهی شویم که صنعت پوشاک در آن قرارگاه برای تولید ۱۱۰ هزار دست البسه برای پزشکان و پرستاران وارد عمل شده است.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور تاکید کرد: سازمان برنامه و بودجه کشور کارانه‌ های پرستاران که از طریق سازمان بیمه سلامت تامین می‌شد را با پرداخت مطالبات آن‌ها واریز کرد.

نوبخت ابراز کرد: به دانشگاه‌های علوم پزشکی برای مصارف مالی اختیار کافی را داده ایم تا کادر درمانی را تجهیز کنند.

این مقام مسئول به تسویه ۱۰۰ درصد مطالبات کادر درمانی اشاره کرد و گفت: رئیس جمهور تاکید دارد که برای ارتقای بهداشت و درمان در تامین مالی کادر درمانی کم گذاشته نشود.

از امشب حقوق کارکنان دولت واریز می شود

نوبخت گفت: پرداخت بودجه ها و اعتبارات به جمعیت درگیر هم باز می گردد.

رییس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: مشاغل مختلفی درگیر آسیب ویروس کرونا شده اند که شامل تولیدکنندگان، مجتمع های تفریحی، صنایع دستی، اغذیه فروشی ها ، کفاشی ها و … هستند. بسته های مختلفی از جمله ۱۰ امتیاز مالیاتی برای این افراد در نظر گرفته شده است.

این مقام مسئول تاکید کرد: از امشب تا فردا شب، سازمان برنامه و بودجه کشور ۲۴ هزار میلیارد تومان حقوق اسفند کارکنان را واریز خواهد کرد.

نوبخت گفت: تحریم به دولت‌ هم فشار زیادی وارد کرده است و انتظار داریم مردم مانند سال‌های دیگر ما را درک کنند. سال دوم تحریم سخت هستیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه تاکید کرد: در هفته‌های آتی آزادراه همت قزوین را افتتاح خواهیم کرد.

واریز حقوق اسفند ماه کارکنان دولت و اولین بسته حمایتی ویژه کرونا از امشب

وی افزود: از طرف دیگر به کمک تعویق اقساط تسهیلات بانکی مشاغل آمدیم. همچنین دولت معوقه‌ها و مطالبات خود به سازمان تامین اجتماعی را پرداخت می‌کند تا کارفرمایان را همراهی کند.

نوبخت ابراز کرد: محرومیت‌هایی که در قبال برگشت چک‌ها ایجاد می‌شود از روی مشاغلی که این روز‌ها چک برگشتی دارند برداشته می‌شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه کشور به مراعات قبوض برق، آب و گاز اشاره کرد و گفت: مطمئنیم شرایط مردم در تابستان به حالت عادی بازخواهد گشت.

این مقام مسئول ادامه داد: در مورد کرونا تنها کشور دنیا نیستیم و این مشکلات در سطح جهان همگانی است.

نوبخت گفت: از بین ۷۸ میلیون یارانه بگیر نقدی و ۶۰ میلیون یارانه معیشتی بگیر با بانک اطلاعاتی خود افرادی که کسب و کار ندارند و محل درآمدی ندارند را شناسایی کردیم.

او به حمایت ویژه از این افراد اشاره کرد و گفت: حمایت معیشتی ویژه آسیب کرونا را ۴ ماهه پرداخت می‌کنیم که حدود ۳ میلیون نفر را شامل می‌شود و رقم آن بر اساس بعد خانوار‌ها تعیین خواهد شد.

سه شنبه شب اولین بسته حمایتی ویژه کرونا واریز می شود

نوبخت گفت: سه شنبه ۲۷ اسفند اولین بسته معیشتی مربوط به کرونا واریز می شود.

این مقام مسئول گفت: این بسته حمایتی شامل رقم ۲۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومانی است که بر اساس ابعاد درآمدی خانوارها واریز می شود.

او ادامه داد: بسته دوم وام ۱.۵ تا ۲ میلیون تومان است که با حساب یارانه ای و بدون ضامن خواهد بود. معتقدم رقم ناچیز است و ای کاش داشتیم و بیشتر می دادیم.

نوبخت تصریح کرد: در سال گذشته بیش از ۱۱ هزار میلیارد تومان برای جبران سیل پرداخته ایم. رقم زیر ۵ هزار میلیارد تومان را سال گذشته از صندوق توسعه ملی برداشت کردیم.

نوبخت ابراز کرد: در تلاش برای رفع تبعیض کارکنان دولت هستیم. امسال ۵۶ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی هزینه کردیم.

وی افزود: برای کارکنان حوزه عمرانی احترام ویژه ای قائلم و در تلاش هستم پرداختی نقدی تا پایان سال داشته باشیم.

نوبخت با اشاره به دستور ویژه رییس جمهور برای مراعات حال مستاجران تجاری گفت: آمادگی امهال برخی بدهی ها هستیم.

رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: در بحث تولید البسه پزشکی، گان ها و مواد ضدعفونی کننده قابلیت بسیار خوبی داریم و باید بخش توزیع را بیشتر از قبل مدیریت و نظارت کنیم.