شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 1936
بازدید: 206
پشتیبانی امنیتی از ویندوز ۷  توسط توسعه‌ دهندگان گروه 0patch

گروهی با نام 0patch قصد دارد با پایان پشتیبانی امنیتی مایکروسافت از ویندوز ۷ ، آسیب‌پذیری‌های این سیستم‌ عامل را خود مرتفع کند.

ویندوز 7 به حیات خود ادامه می‌دهد ؛ پشتیبانی امنیتی توسط توسعه‌ دهندگان گروه 0patch

همان‌طور که می‌دانید، ویندوز ۷ و ویندوز سرور ۲۰۰۸ با پایان ماه ژانویه ۲۰۲۰ برای همیشه از چرخه‌ی پشتیبانی مایکروسافت حذف خواهند شد؛ بدین‌معنی که دیگر به‌روزرسانی‌ امنیتی‌ برای نسخه‌های یادشده منتشر نخواهد شد و آن‌دسته از سازمان‌هایی که به‌دلیل وابستگی سیستماتیک به این سیستم‌های عامل خواهان پشتیبانی امنیتی هستند، باید هزینه‌ی دریافت به‌روزرسانی‌ها را به اهالی ردموند پرداخت کنند.

با‌این‌حال به‌نظر می‌رسد که شرایط طبق گفته‌ی مایکروسافت پیش نخواهد رفت و نه‌تنها سازمان‌ها، بلکه کاربران عادی ویندوز ۷ نیز پس‌ از پایان موعد مقرر، همچنان راه چاره‌ای در پیش خواهند داشت. گروهی با نام 0patch قصد دارد پس‌ از پایان پشتیبانی مایکروسافت از ویندوز ۷ و ویندوز سرور ۲۰۰۸، آسیب‌پذیری‌های این دو نسخه را ازطریق میکروپچ‌هایی (وصله‌های امنیتی کم‌حجم) که خود ارائه می‌کند، برطرف سازد. طبق گفته‌ی این تیم، تمامی پچ‌ها با همان اصولی که مایکروسافت برای ویندوز ۱۰ رعایت می‌کند، توسعه داده خواهند شد. شیوه‌ی کار 0Patch نیز به این شیوه خواهد بود که پس‌ از شناخت کامل آسیب‌پذیری‌ها و تحریک‌ آن‌ها، توسعه‌ی وصله‌های امنیتی شروع می‌شود.

پس‌ از بررسی دقیق و درک شیوه‌ی حل آسیب‌پذیری‌ها به‌کمک افرادی آشنا با کد‌ها (اشاره به توسعه‌دهندگان مایکروسافت) ما وصله‌ها را در قالب مجموعه‌ای از میکروپچ‌ها آماده می‌سازیم و آن‌ها را دوباره‌ ازطریق روش POC مورد آزمایش قرار می‌دهیم. پس‌از مشخص‌شدن اثرات جانبی، ظرف ۶۰ دقیقه شروع به انتشار میکروپچ‌ها روی دستگاه‌های آنلاین می‌کنیم.

اوایل سال جاری، مایکروسافت درباره‌ی پایان پشتیبانی از ویندوز ۷ در تاریخ ۱۴ ژانویه ۲۰۲۰ خطاب به دارندگان این سیستم‌عامل هشدار داد. اگرچه کاربران عمومی راه چندان سختی برای به‌روزرسانی به ویندوز ۸/۱ یا ویندوز ۱۰ ندارند؛ اما تغییر سیستم‌عامل در سازمان‌های بزرگ کاری بس دشوار و نیازمند تغییرات اساسی در برخی از زیرساخت‌ها است.