شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 3981
بازدید: 524
چطور یک قالب شخصی‌ سازی شده در پاورپوینت بسازیم؟

پاورپوینت منابع مفیدی به‌نام قالب (template) را به کاربران خود ارایه می‌دهد؛ تمپلیت، پایه و شکل‌ کلی ارایه شما را مشخص و ایجاد می‌کند. در حال حاضر قالب‌های متنوع و زیادی برای انتخاب بهتر کاربران ارایه شده و موجود است؛ اما اگر شما موفق به پیدا کردن قالب موردنظر خود نشده‌اید، می‌توانید خودتان یک قالب شخصی‌سازی شده طراحی کنید. ساخت قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینت ساده است و به تخصص چندانی نیاز ندارد.

در ادامه این مطلب با آموزش ساخت قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینت با ما همراه باشید.

ساخت تمپلیت شخصی‌ سازی شده در پاورپوینت

برای ساخت یک قالب شخصی‌سازی شده در پاورپوینت باید ابتدا یک صفحه پاورپوینت خالی و جدید را باز کنید. برای این کار به تب “File” بروید و از پنجره عمودی سمت چپ گزینه “New” را انتخاب کنید.


یک کتابخانه بزرگ از قالب‌ها ظاهر خواهد شد اما از آنجاکه ما قصد ساخت یک قالب شخصی‌سازی شده برای خودمان داریم باید گزینه  “Blank Presentation” را انتخاب نماییم.


حال شما باید اندازه و جهت اسلاید را انتخاب کنید. از گروه “Customize” در تب “Design” دکمه “Slide Size” را انتخاب کنید. یک منو کشویی کوچک ظاهر خواهد شد. در این‌جا بر روی گزینه “Customize Slide Size” کلیک نمایید.


پنجره کوچک “Slide Size” ظاهر خواهد شد که در اینجا شما می‌توانید به تنظیم دو مورد بپردازید:
1. میزان طول و عرض اسلاید را تنظیم نمایید و یا به سادگی یک گزینه از پیش تعریف‌شده را انتخاب کنید.
2. جهت و موقعیت اسلاید را انتخاب کنید.


باقی مراحل ساخت قالب در اسلاید مستر پاورپوینت صورت خواهد گرفت. اسلاید مستر به شما اجازه می‌دهد تا فونت، سربرگ‌ها و رنگ یک قسمت از ارایه را انتخاب نمایید و سپس این گزینه‌ها را بر روی تمام اسلایدها اعمال کنید. این موضوع باعث ایجاد ثبات و یکپارچگی در کل قالب و رفع نیاز به ایجاد تغییر در هر اسلاید به‌صورت جداگانه می‌شود.

برای دسترسی به اسلاید مستر، بر روی تب “View” کلیک کرده و از گروه ”Master Views” گزینه “Slide Master” را انتخاب نمایید.

پاورپوینت

اسلاید مستر

اسلاید مستر در پنجره عمودی سمت چپ ظاهر می‌شود. در اصل اسلاید مستر اولین تصویر کوچکی است که در این پنجره وجود دارد. هر زیر-تصویرکوچک نشانگر طرح باقی اسلایدهای موجود در تم شماست. هر تغییری که بر روی اسلاید مستر ایجاد شود بر روی طرح کلی باقی اسلایدها تأثیر خواهد گذاشت.

شما می‌توانید یک تم منحصربفرد برای قالب خود انتخاب کنید. برای این کار از تب “Slide Master” به گروه “Edit Theme” رفته و گزینه “Themes” را انتخاب کنید.

پاورپوینت

تم‌ های قابل دسترسی در پاورپوینت

یک کتابخانه بزرگ از تم‌های قابل دسترسی در پاورپوینت ظاهر خواهد شد که شما می‌توانید بنابر علاقه خود هریک را که می‌پسندید، انتخاب کنید. هر یک از این تم‌ها، فونت مخصوص به خود را دارند. پس از بررسی تم‌ها، تم مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.

پاورپوینت


شما همچنین می‌توانید برای تم منتخب خود یک استایل پس‌زمینه انتخاب کنید. از گروه “Background” گزینه “Background Styles” را انتخاب نمایید و سپس از منوی کشویی ظاهرشده، استایلی که می‌پسندید را برگزینید.

placeholder ها

اگر می‌خواهید placeholderها را نیز در اسلایدها تغییر دهید، می‌توانید یکی از گزینه‌های موجود در منو “Insert Placeholder” را انتخاب کنید. شما می‌توانید این گزینه را در گروه “Master Layout” پیدا کنید.

پس از انتخاب اسلاید موردنظر از پنجره عمودی سمت چپ برای قرار دادن placeholder و نیز انتخاب نوع آن از منو، با کلیک اشاره‌گر ماوس را نگه‌داشته و بر روی اسلاید بکشید تا جعبه placeholder ایجاد شود.

پاورپوینت

این مراحل را برای قرار دادن placeholder در اسلایدهای دیگر، تکرار نمایید. پس از اتمام این کار تنها کاری که باقی می‌ماند، ذخیره‌سازی قالب شخصی‌سازی شده شما است. در بخش بعدی به آموزش ذخیره‌سازی قالب خواهیم پرداخت.

ذخیره تمپلیت شخصی‌ سازی شده در پاورپوینت

برای ذخیره‌سازی ارایه پاورپوینت (pptx.) به‌عنوان یک قالب (potx.) بر روی تب “File” کلیک نمایید و سپس دکمه “Save As” را انتخاب کنید.

از گروه  “Other Locations” گزینه “Browse” را انتخاب کنید.

پاورپوینت

پنجره Save As


پنجره “Save As” ظاهر خواهد شد. بر روی باکس کنار “Save as Type” کلیک نمایید و سپس از فهرست، گزینه “PowerPoint Template” را انتخاب کنید.

پاورپوینت


پس از اینکه نوع قالب پاورپوینت خود را انتخاب نمودید، پاورپوینت شما را به پوشه “Custom Office Templates” هدایت خواهد کرد. شما باید قالب خود را در این آدرس ذخیره نمایید. بر روی دکمه “Save” کلیک کنید.


اکنون قالب پاورپوینت جدید شما ذخیره‌ شده و آماده استفاده است. برای پیداکردن این قالب به تب “File” بروید و سپس دکمه “New” را انتخاب نمایید. به تب “Custom” بروید و گزینه “Custom Office Templates” را انتخاب کنید.


حالا شما می‌توانید قالب شخصی‌سازی شده خود را ببینید. برای شروع استفاده از قالب خود، آن را انتخاب نمایید.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید