شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

چه کسانی مشمول دریافت یارانه حمایتی نیستند؟
شناسه پست: 4812
بازدید: 229

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام کرد: کسانی که تسهیلات بانکی به مبلغی بیش از ۳ میلیارد ریال دریافت کرده و در حال بازپرداخت اقساط باشند، مشمول دریافت یارانه حمایتی بنزین نخواهند بود.

با اعلام شاخص های عدم برخورداری از یارانه بنزین ، مشخص است کسانی که تسهیلات بانکی دریافت کرده‌اند و در حال بازپرداخت اقساط هستند، نمی توانند از این تسهیلات بهره‌مند شوند . 

شرط عدم برخورداری از یارانه حمایتی

بر اساس این گزارش، خانوارهایی که تسهیلات بانکی به مبلغ جمعا سه میلیارد ریال گرفته باشند و در حال بازپرداخت باشند از این یارانه بهره نمی‌برند. در عین حال خانوارهایی که اعضای آنها همزمان واحد مسکونی، شغل و خودرو داشته باشند یا خانوارهایی که دارای دو واحد ملکی هستند، این یارانه حمایتی را دریافت نخواهند کرد.

یارانه حمایتی

خانوارهایی که دارای خودروی سواری با ارزش بیش از ۳۰۰ میلیون تومان یا خودروی عمومی با ارزش بیش از ۴۰۰ میلیون تومان هستند نیز این یارانه حمایتی را دریافت نمی‌کنند . 

کارفرمایانی که بیش از سه بیمه پرداز دارند و خانوارهایی که بیش از ۳ سفر غیر زیارتی داشته اند نیز مشمول دریافت این کمک نخواهند بود. 

حداقل درآمد ماهانه ۴ میلیون تومان برای خانوار یک نفره، ۵ میلیون تومان برای خانوار دو نفره ، ۶ میلیون تومان برای خانوار سه نفره ، ۷ میلیون تومان برای خانوار ۴ نفره و هشت میلیون تومان برای خانوار ۵ نفره و بیشتر نیز از نظر دولت شرط عدم برخورداری از این یارانه حمایتی اعلام شده است . 

میزان پرداخت به خانوارهای تک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان خواهد بود.