شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 8106
بازدید: 146

افکت‌های محوشوندگی و همچنین انیمیشن‌های ویندوز 10 بسیار چشم‌نواز هستند، اما درعین‌حال نیز باعث کندتر شدن کامپیوتر شما می‌شوند. اگر قصد دارید واکنش‌های ویندوز خود را سریع‌تر کنید، می‌توانید با غیرفعال سازی انیمیشن‌ ها ی ویندوز 10 ، بدین ترتیب تجربه روان‌تری داشته باشید.

روش های غیرفعال سازی انیمیشن‌ ها در ویندوز 10

ابتدا بر روی علامت ویندوز کلیک کرده و سپس آیکون چرخ‌دنده را در سمت چپ منوی استارت انتخاب کنید تا وارد منوی «Windows Settings» بشوید. همچنین در محیط ویندوز 10 با استفاده از کلیدهای ترکیبی «Windows+i» می‌توانید این کار را سریع‌تر انجام دهید.

در منوی «Windows Settings» بر روی «Ease of Access» کلیک کنید.

چگونه با غیرفعال سازی انیمیشن‌ها ، ویندوز 10 را سریعتر کنیم؟

با OFF شدن این گزینه حالت انیمیشن ویندوز غیرفعال می شود

به پایین صفحه حرکت کرده و گزینه «Simplify and Personalize Windows» را پیدا کنید. در اینجا باید گزینه «Show Animations in Windows» را غیرفعال کنید.

غیرفعال سازی انیمیشن‌ها

هنگامی‌که که گزینه بالا را غیرفعال کردید، ویندوز 10 دیگر کوچک و بزرگ‌سازی پنجره‌ها را با انیمیشن نمایش نمی‌دهد. همچنین دیگر خبری از محو شدن پنجره‌ها به داخل و خارج نیز نخواهد بود.

اگر قصد دارید تا برخی از انیمیشن‌ها را غیرفعال کرده و مابقی را به حال خود رها کنید، باید به منوی «Performance Options settings» بروید. در اینجا می‌توانید انیمیشن‌های کوچک و بزرگ کردن پنجره‌ها را غیرفعال کرده و افکت‌های محوشوندگی را به حال خود رها کنید و یا بالعکس.

مایکروسافت غیرفعال سازی انیمیشن‌ ها را جزء قابلیت‌های دسترسی قلمداد می‌کند، اما این گزینه برای کسانی که به دنبال سریع‌تر شدن ویندوز خود هستند نیز قابلیت جالبی به حساب می‌آید.