شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

مک آدرس کامپیوتر یا لپ تاپ
شناسه پست: 9956
بازدید: 282

با استفاده از مک آدرس یا همان آدرس فیزیکی کارهای مختلفی می‌توانید انجام دهید مثلا سرویس دهی اینترنت را به دستگاه‎‌های خاصی محدود کنید. اما چگونه مک‌آدرس کامپیوتر یا لپ تاپ را بدست آوریم؟

دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود شما بخواهید مک‌آدرس لپ تاپ یا کامپیوتر خود را پیدا کنید. برای مثال ممکن است بخواهید مودم روتر خود را به نحوی کانفیگ کنید که صرفا بتواند به دستگاه‌های خودتان سرویس بدهد تا به این ترتیب امنیت شبکه بالا برود و … . از این رو در این مطلب تصمیم داریم نحوه پیدا کردن مک آدرس لپ تاپ یا کامپیوتر را به شما آموزش بدهیم. با علم رسان همراه باشید.

نحوه پیدا کردن مک آدرس کامپیوتر یا لپ تاپ

یکی از ساده‌ترین، سریع‌ترین و کاربردی‌ترین روش‌های پیدا کردن مک آدرس لپ تاپ یا کامپیوتر، استفاده از CMD است که ما هم آموزش همین روش را برای شما در نظر گرفته‌ایم.

1- در تسک‌بار عبارت Command Prompt یا CMD را جستجو کنید و CMD را باز کنید.

2- حالا در محیط CMD عبارت ipconfig /all را تایپ کرد و اینتر کنید.

3- حالا لیستی نمایش داده می‌شود که شامل تنظیمات شبکه سیستم شماست.

4- در این لیست به دنبال عبارت physical address بگردید. مقداری که جلو این عبارت می‌بینید، همان مک‌آدرس لپ تاپ یا کامپیوتر شماست.

مک آدرس کامپیوتر یا لپ تاپ
مک‌آدرس کامپیوتر یا لپ تاپ

به همین سادگی مک‌آدرس لپ تاپ خود را پیدا کردید. البته به جز cmd روش های دیگری هم برای پیدا کردن مک آدرس لپ تاپ یا کامپیوتر وجود دارد اما cmd سریعترین روش است.