شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 6619
بازدید: 230

حتی اگر به درستی از پوست خود مراقبت کنید، به متخصصان زیبایی مراجعه کرده و جراحی و تزریقات زیبایی انجام دهید ، باز ممکن است با این کارها ، صورت به اندازه کافی جوان نشود . وضعیت ماهیچه ها و  سر و گردن روی پوست تاثیر میگذارد و باعث افتادگی پلک و چین و چروک صورت می شود.

ما در این مقاله می خواهیم بدانیم آپونوروز اپی کرانیال چیست و چگونه ماساژ سر می تواند تاثیرات زیادی روی پوست بگذارد. همچنین تمریناتی را برای شما آورده ایم که به شما برای رفع چین و چروک صورت کمک زیادی می کند.

آپونوروز اپی کرانیال چیست؟

یک ساختار تاندون مانند که عضله های اکسیپیتالیس و فرونتالیس را در سر به یکدیگر وصل می کند ضمن اینکه لبه های خارجی آپونوروز به فاشیای گیجگاهی متصل می شوند.

پوست سر طی سالها کم تحرک می شود ، خاصیت ارتجاعی خود را از دست می دهد و به جمجمه بیشتر می چسبد. گردش خون را کند میکند و مانند کلاه پلاستیکی محکم که به سر فشار می آورد و پوست صوت را به سمت پایین می کشد و باعث ایجاد پلک های افتاده و چین و چروک های عمیق می شود به همین  دلیل است که صورت بعد از مدتی شکل کلی خود را از دست می دهد.

زمانی پوست سر سالم می ماند که تحرک داشته باشد و با ماساژ این نقاط میتوان این مشکل را برطرف کرد.. هرچه پوست سر تحرک بیشتر داشته باشد ، چهره جوان تر به نظر می رسد.

فواید ماساژ سر عبارتند از :

تغذیه بهتر فولیکول های مو و در نتیجه رشد بهتر مو

بهتر شدن گردش خون  و تخلیه لنفاوی

کمک کردن به عملکرد قلب

کاهش شدت سردرد

ورم کمتر صورت به خصوص در قسمت فوقانی

بالا کشیدن صورت به طورطبیعی 

از بین رفتن چین و چروک ها 

انواع ماساژ سر برای داشتن پوستی بدون چین و چروک

1. ماساژ طرفین سر

از هر دو طرف سر ، یک اینچ بالای گوش ، مو را در ریشه بگیرید و نگه دارید و حرکت مو را احساس کنید و کمی مو را به سمت بالا بکشید. این جایگاه را نگه دارید. برای افزایش کشش مو و پوست ، سر را کمی به جلو خم کنید و حرکات دایره ای را با دستان خود در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت انجام دهید.

چین و چروک صورت خود را با ماساژ دادن سر برطرف کنید

2. ماساژ پشت گوش 

موها را از هر دو طرف پشت گوش بگیرید ، نزدیک به قسمت پشت سر ، حرکت پوست سر را حس کنید و کمی مو را به سمت بالا بکشید. این موقعیت را نگه دارید و سپس حرکات دایره ای آرام را با دستان خود در جهت عقربه های ساعت و ضد جهت عقربه های ساعت انجام دهید.

مدت زمان: 30-40 ثانیه

3. ماساژ پیشانی و پشت سر 

موهای پشت سر و پیشانی (در خط مو) را بگیرید. موها را به آرامی به سمت بالا بکشید ، این حالت را نگه دارید و سپس حرکات دایره ای را در جهت عقربه های ساعت و خلاف جهت عقربه های ساعت با دستان خود انجام دهید.

مدت زمان: 30-40 ثانیه

4- ماساژ از پیشانی به بالا

انگشتان هر دو دست را بر روی پیشانی ، در خط مو قرار دهید و با حرکات جزئی فشار و دایره را به سمت بالا حرکت دهید. به مناطقی که احساس درد می کنید بیشتر توجه کنید.

مدت زمان: 30-40 ثانیه

چین و چروک صورت خود را با ماساژ دادن سر برطرف کنید

5- ماساژ پشت سر

انگشتان هر دو دست را روی قسمت پشت سر قرار دهید و آنها را به سمت گردن حرکت دهید ، و حرکات جزئی فشار و دایره ای ایجاد کنید. به مناطقی که احساس درد می کنید توجه بیشتری کنید.

مدت زمان: 30-40 ثانیه

6. تخلیه لنفاوی 

دستان خود را مشت کنید و مشت خود را روی استخوانها در طرفین پشت سر قرار دهید. منطقه را با حرکات دایره ای ماساژ دهید.

مدت زمان: 30-40 ثانیه

چین و چروک صورت خود را با ماساژ دادن سر برطرف کنید

این ماساژها را می توانید در طول روز انجام دهید ، ولی بهترین زمان برای انجام آن درست بعد از بیدار شدن از خواب – در حالت نشسته یا ایستاده است.