شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 61
بازدید: 180
گلکسی فولد جدید احتمالاً با صفحه 8 اینچی و قلم S Pen معرفی می شود

با به تعویق افتادن عرضه‌ی گلکسی فولد اخباری از معرفی نسل جدید این گوشی تا چند ماه دیگر در خبرگزاری‌های حوزه‌ی فناوری منتشر می‌شود.

گلکسی فولد

درحالی‌که گلکسی فولد سامسونگ هنوز عرضه نشده است، شایعاتی درباره‌ی مشخصات نسل دوم این گوشی تاشدنی از این‌سو و آن‌سو به گوش می‌رسد. 

پایگاه خبری کره‌‌جنوبی با نام ET News طی گزارشی از احتمال وجود مشخصات جدید در نسل دوم گوشی تاشدنی سامسونگ خبر می‌دهد. با اینکه ET News اعلام نکرده‌ که مشخصات یادشده را از چه منبعی به‌دست آورده است، اما باتوجه‌به سابقه‌ی این خبرگزاری در افشاگری‌های این‌چنینی، احتمال درست بودن مشخصات ادعایی وجود دارد.

طراحی

براساس گزارش ET News، نسل دوم گلکسی فولد از‌همان فناوری نسل پیشین این گوشی و روش تاشدن به درون (In-Folding) بهره خواهد برد و همراه‌با ویژگی‌هایی چون صفحه‌نمایش ۸ اینچی و قلم S Pen عرضه خواهد شد. ظاهرا سامسونگ از شرکت توسعه‌دهنده‌ی این قلم‌ها درخواست کرده است تا آن رابه‌نحوی بسازد که که داخل نسل دوم گلکسی فولد جا بگیرد.

گلکسی فولد

در هنگام تا‌شدن، صفحه‌ی اصلی گوشی پنهان می‌شود؛ اما سطح بیرونی دستگاه دارای یک صفحه‌ی نمایش یک اینچی برای نمایش موارد اولیه مانند اعلانات یا اطلاعات پخش موسیقی خواهد بود. در صورت صحت این خبر، نسل قبلی این گوشی دارای صفحه‌ی نمایشی به مراتب بزرگتر از نسل جدید آن است. اندازه‌ی صفحه‌ی نمایش خارجی نسل نخست ۴.۶ اینچ است که کار را برای استفاده‌ی روزمره از آن به‌عنوان گوشی آسان می‌کند.

نسل دوم گلکسی فولد نیز همانند نسل اول با تا شدن به داخل باعث پنهان شدن صفحه تا زمان استفاده از آن می‌شود. جهت تاشدگی در گلکسی فولد به‌صورت عمودی بود؛ اما براساس گزارش های منتشر‌شده محور چرخش در گلکسی فولد جدید افقی است.

گلکسی فولد جدید از همه‌ی جهات شبیه گوشی‌های تاشدنی قدیمی است که می‌توانستند به‌صورت افقی تا‌شده و هرازگاهی اعلانات را روی صفحه‌ی دوم خود نمایش دهند. طراحی گوشی جدید سامسونگ شباهت زیادی به گوشی معرفی نشده‌ی Razr V4 موتورولا خواهد داشت؛ وسیله‌ای مدرن با ظاهری شبیه گوشی‌های تاشدنی قدیمی موتورولا. با به تعویق افتادن عرضه‌ی گلکسی فولد اخباری از معرفی نسل جدید این گوشی تا چند ماه دیگر در خبرگزاری‌های حوزه‌ی فناوری منتشر می‌شود. گلکسی فولد جدید از همه‌ی جهات شبیه گوشی‌های تاشدنی قدیمی است که می‌توانستند به‌صورت افقی تا‌شده و هرازگاهی اعلانات را روی صفحه‌ی دوم خود نمایش دهند. طراحی گوشی جدید سامسونگ شباهت زیادی به گوشی معرفی نشده‌ی Razr V4 موتورولا خواهد داشت؛ وسیله‌ای مدرن با ظاهری شبیه گوشی‌های تاشدنی قدیمی موتورولا.

زمان عرضه

با توجه با نامعلوم بودن زمان فروش گوشی فولد اصلی، معرفی جانشین آن به این زودی‌ها بعید به‌نظر می‌رسد. بنابراین نسل آتی گلکسی فولد تنها ایده‌ای به نظر می‌رسد که از ذهن خلاق کارمندان سامسونگ برخواسته‌است.

مشکلاتی که در دوام‌پذیری گلکسی فولد وجود داشت، باعث به تعویق افتادن زمان عرضه‌ی آن به مدت چندین ماه شد. در آن زمان سامسونگ بیانیه‌ای جهت توضیح درباره‌ی علت این موضوع منتشر کرد.

یافته‌های اولیه‌ی تحقیقات، مشکلاتی را نشان می‌دهد که امکان دارد بر اثر فشار بر قسمت بالایی و پایینی لولا به‌وجود آمده باشند. همچنین طی موردی گزارش شد که مواد یافته‌شده در داخل دستگاه باعث اخلال درعملکرد صفحه‌ی نمایش شده‌اند. ما اقداماتی را در جهت تقویت حفاظت از صفحه‌ی نمایش انجام خواهیم داد. همچنین راهنمایی‌هایی را در جهت مراقبت و استفاده از صفحه‌ی نمایش برای افزایش عمر این گوشی به مشتری‌ها ارائه خواهیم کرد.

سامسونگ بارها زمان فروش گوشی تاشدنی خود را تغییر داده است. براساس شایعات این احتمال وجود دارد که خط تولید این گوشی تا ماه اوت راه‌اندازی شود که در این‌صورت معرفی نسل‌های جدید ‌آن با سرعت ادامه خواهد یافت؛ هرچند از چیزی نمی‌توان مطمئن بود.

گزارش ET News این نکته را نشان می‌دهد که این گوشی جدید به احتمال زیاد تا پایان سال عرضه خواهد‌شد؛ اما باتوجه‌به اینکه از زمان معرفی گلکسی فولد مدت زیادی نمی‌گذرد، حدس ما بر مشاهده‌ی این گوشی در اوایل سال ۲۰۲۰ و در برهه‌ی زمانی معرفی گلکسی S11 است.