شما این محصولات را انتخاب کرده اید

سبد خرید

شناسه پست: 1833
بازدید: 276
iOS 13.1  و iPadOS یک هفته زودتر انتشار می یابند

اپل تصمیم گرفته است برخلاف اعلام پیشین، سیستم‌عامل‌های iOS 13.1 و iPadOS را یک هفته زودتر برای دستگاه‌های مقصد در دسترس قرار دهد.

اپل ios13.1 و ipados یک هفته زودتر متنشر میکند

اپل شب گذشته سیستم‌ عامل iOS 13 را‌ به‌ صورت رسمی برای دستگاه‌ هایی که پیش‌ تر اعلام کرده بود، در دسترس قرار داد. با این‌ حال کوپرتینویی‌ ها از همین حالا خودشان را برای انتشار نخستین به‌ روز رسانی سیستم‌ عامل جدید شان یعنی iOS 13.1 آماده می‌کنند.

در حالی که ابتدا اعلام شده بود اپل قصد دارد iOS 13.1 را در کنار سیستم‌ عامل جدید iPadOS در تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۹ (۸ مهر ۱۳۹۸) منتشر کند، اما ظاهرا این شرکت تصمیم گرفته تاریخ انتشار سیستم‌ عامل‌ هایش را ۶ روز جلو بیاورد. بر این اساس نسخه‌ ی جدید آی‌ او‌ اس به‌ همراه آیپد او‌ اس قرار است در تاریخ ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۹ (۲ مهر ۱۳۹۸) در دسترس قرار گیرند. 

iOS 13.1 شامل محتوایی است که در ابتدا قرار بوده شب گذشته از طریق iOS 13 راهی گوشی‌های اپل شوند، اما بنابه دلایلی این اتفاق رخ نداده است تا کوپرتینویی‌ها مجبور شوند محتوای یادشده را در قالب به‌روزرسانی جداگانه‌ای منتشر کنند. در نسخه‌ی جدید iOS 13 امکان به‌اشتراک‌‌گذاری زمان تقریبی رسیدن به منطقه‌ی هدف با دوستان در اپلیکیشن اپل مپس فراهم شده است. 

آی او اس 13 / iOS 13

ios 13.1 باگ های موجود در ios 13 برطرف میکند

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌ های iOS 13.1 برطرف ساختن باگ‌ هایی است که هم‌ اکنون در iOS 13 وجود دارند. بررسی‌ رسانه‌ های مختلف از iOS 13 از وجود برخی باگ‌ها در آن خبر می‌ دهند که ظاهرا قرار است در تاریخ ۲ مهر با انتشار نسخه‌ ی ۱۳.۱ برطرف شوند. یکی از مهم‌ ترین باگ‌ هایی که iOS 13.1 برطرف می‌کند، یک مشکل امنیتی است که مدتی پیش چند پژوهشگر حوزه‌ی امنیت در صفحه‌ی قفل iOS 13 پیدا کرده بودند. 

برخی دیگر از ویژگی‌ های معرفی‌شده برای iOS 13 نظیر امکان به‌ اشتراک‌ گذاری آهنگ در بین دو جفت ایرپاد یا قابلیت‌ های جدید HomeKit که هم‌ اکنون در دسترس نیستند، قرار نیست با iOS 13.1 به گوشی‌های آیفون بیایند. با این‌ حال اپل می‌گوید ویژگی‌ های یاد شده در تاریخی نامشخص در پاییز پیش‌ رو در دسترس قرار خواهند گرفت.

از طرفی سیستم‌ عامل iPadOS را داریم که اپل مدتی پیش آن را به‌ صورت رسمی به‌عنوان سیستم‌ عاملی جداگانه برای تبلت‌ های سری آیپد معرفی کرد. در واقع از این پس iOS قرار است تنها به‌عنوان سیستم‌ عامل آیفون‌ و آیپاد شناخته شود و آیپد از سیستم‌ عاملی مجزا بهره خواهد گرفت. این نخستین بار در تاریخ است که اپل سیستم‌ عامل‌ های موبایلی‌ اش را از یکدیگر جدا می‌کند. iPadOS قرار است به‌مرور زمان به‌ عنوان یک سیستم‌ عامل مستقل اما با پایه و اساس مشترک با iOS توسعه یابد. دقیقا همچون آنچه که امروزه برای watchOS و tvOS می‌بینیم.